Seimo opozicinė Tėvynės sąjungos frakcija kreipėsi į šalies prezidentą Rolandą Paksą, prašydama vetuoti Seimo priimtą Piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms įstatymą, pasiūlant Seimui pakeisti jame įtvirtintą klaidingą ir ydingą, šios frakcijos nuomone, šeimos sąvokos supratimą.
Tėvynės sąjungos frakcija pasipiktino tuo, kad šiame įstatyme nustatyta, kad "šeima - tai sutuoktiniai arba kartu gyvenantys bendro ūkio siejami nesusituokę asmenys".
Tėvynės sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Arvydas Vidžiūnas pažymi, kad asmenys, gyvenantys kartu, bet ne santuokoje, negali būti vadinami šeima.
Tėvynės sąjungos frakcijos manymu, šeimos vertybės yra tradicinės krikščioniškos visuomenės vertybės. Valstybė, anot šios frakcijos, privalo aiškiai parodyti, kad tradicinė šeima yra valstybės politikos prioritetas.
Pasak A. Vidžiūno, Seimo Teisės departamentas nurodo, kad "šeimos" apibrėžimas, įtvirtintas įstatymo projekte, neprieštarauja Civiliniam kodeksui, o jo turinio, t.y. asmenų, patenkančių į "šeimos" sudėtį, nustatymas yra išimtinai politinio apsisprendimo klausimas".
Seimo opozicinei Tėvynės sąjungos frakcijai taip pat kyla klausimų dėl šio įstatymo įgyvendinimo. Šiai frakcijai neaišku, kaip ir kas įrodys, kad nesusituokę asmenys gyvena kartu ir abu turi deklaruoti turtą ir pinigines pajamas, kad gautų įstatymų įteisintą socialinę paramą. Kreipimąsi į šalies prezidentą inicijavę parlamentarai stebisi, kaip savivaldybių socialinės paramos skyriai, kuriuose dirba ne daugiau kaip 4 ar 5 darbuotojai, sugebės surinkti visus duomenis, įrodančius nesusituokusių žmonių bendrą gyvenimą.
"Gerbiamasis Prezidente, Jūs ne kartą reiškėte susirūpinimą dėl mūsų visuomenės moralinės sveikatos, prasidedančios nuo moralinės bendruomenės - šeimos - tvirtumo. Jeigu tai nebus įtvirtinta įstatymuose, valstybei bus sunku ginti šeimos vertybes", - sakoma opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos kreipimesi į šalies vadovą.
Liepos 1 d. Seimas priėmė Piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymą. Už jį balsavo 44 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikė 26 parlamentarai.
Įstatymas parengtas, kuriant bendrą pajamų ir turto įvertinimo principu teikiamos piniginės socialinės paramos sistemą mažas pajamas gaunančioms šeimoms.
Dabar vienu įstatymu yra reglamentuojama socialinė pašalpa bei būsto šildymo išlaidų, išlaidų šaltam ir karštam vandeniui bei nuotėkoms kompensacijos.
ELTA