Karen Aldred dukra Megan Barber sunkiai susirgo 1998 m., prieš Kalėdas. Jai tebuvo devyni mėnesiai. Mažylė skubiai nugabenta į ligoninę, kai „pradėjo mėlynuoti“, rašo mirror.co.uk.
Megan buvo prijungta prie dirbtinio plaučių ventiliavimo aparato, tačiau medikams nepavyko išgelbėti jos gyvybės.
Karen laikraščiui „Liverpool Echo“ sakė, kad tikisi, jog jos pasakojimas apie skaudžią netektį padės kitiems, nes Jungtinę Karalystę užpūdo nauja streptokoko A banga.
Sunerimti privertė pamėlusios lūpos
Žinoma, kad šią žiemą JK mažiausiai 15 vaikų mirė nuo streptokoko A – bakterijos, dažniausiai aptinkamos gerklėje ir nosyje, galinčios sukelti daugybę infekcijų, tokių kaip skarlatina, tonzilitas ir impetiga.
Gydytojui kelis kartus pasakius, kad Megan trūksta skysčių ir reikia mažinti jos temperatūrą, Karen prisiminė, kad galiausiai Megan buvo skubiai išvežta į ligoninę, kai jos lūpos „pamėlynavo“.
Ji buvo prijungta prie dirbtinio kvėpavimo aparato, tačiau, nepaisant visų pastangų, sausio 4 d. ji mirė nuo streptokoko A, kuris sukėlė kraujo užkrėtimą.
Karen iš Skelmersdeilo sakė, kad žinia apie kitus vaikus, sergančius tomis pačiomis ligomis, atgaivino siaubingus prisiminimus.
Ji pasakojo: „Pas gydytojus lankiausi gal keturis ar penkis kartus, o jie mane vis atstumdavo, išrašydami įvairiausių vaistų. Vieną dieną gydytojas eilinį kartą išrašė vaistų, bet kai grįžau, dukros lūpos buvo mėlynos.
Skubiai nuvežiau ją į ligoninę, tuo metu siautėjo meningitas, jai dirbtinai ventiliavo plaučius, bet jos būklė tik blogėjo. Alder Hey ligoninėje nebuvo vietos, todėl ją pervežė į Mančesterį, paguldė į intensyvios terapijos skyrių.
Tai buvo siaubinga. Jai buvo devyni su puse mėnesio, bet kai ji mirė, atrodė, kad jai buvo treji, ją labai pakeitė visi steroidai, kuriuos leido gydytojai. Jos būklė vis blogėjo.
Jie mums pasakė, kad jos būklė staiga pablogėjo, mes stebėjome, kaip gydytojai bandė gelbėti jos gyvybę, buvo išties siaubinga. Jei gydytojas būtų anksčiau skyręs antibiotikus, šiandien ji būtų su mumis.
Nebūna dienos, kad nepagalvočiau apie ją ir tai, kas dabar vyksta, sukelia labai daug prisiminimų. Noriu ištiesti kitiems pagalbos ranką, nes puikiai žinau, ką išgyvena sergančių vaikų tėvai.“
Įvardijo galimus simptomus
Karen pridūrė: „Megan slogavo, buvo peršalusi, viskas nuo to ir prasidėjo. Ji buvo per maža, kad gydytojai galėtų paskirti kažkokį gydymą, o jos būklė nesikeitė, ji sunkiai kvėpavo. Padariau viską, ką galėjau, kad tik būtų geriau. Bėrimo nebuvo, jis atsirado daug vėliau.
Jei jūsų vaiku sloga, nuveskite jį pas gydytoją, nenumokite ranka, būtinai kovokite. Žmonės galvoja, kad gydytojai visada žino geriausiai, bet išties geriausiai žino mama. Streptokokas A žinomas daug metų, beprotiška, kad dabar jis taip ėmė plisti.
Man plyšta širdis. Kasmet einu prie jos kapo, tad puikiai žinau, kaip jaučiasi sergančių vaikų tėvai. Žmonės mano, kad tai tik peršalimas, bet taip nėra.
Tik po dukros mirties sužinojome, kad mirties priežastis buvo streptokokas A, jos kraujas taip pat buvo užkrėstas, bėrimas atsirado tik vėliau.“
Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūra praneša, kad šiemet padaugėjo retų invazinių streptokoko A atvejų, ypač jaunesnių nei 10 metų vaikų tarpe.
Nors dauguma infekcijų praeina lengvai, kartais bakterijos gali sukelti gyvybei pavojingas ligas. Gali pasireikšti šie simptomai:
- Streptokoko simptomai gali būti gerklės ir tonzilių skausmas, skausmas ryjant, karščiavimas, raumenų skausmas ir nuovargis;
- Skarlatinos simptomai – labai raudona, skaudanti gerklė, patinusios liaukos ir karščiavimas. Praėjus maždaug 12-48 valandoms po užsikrėtimo, ant odos, dažniausiai ant veido, kaklo, pažastų ar kirkšnių, gali atsirasti raudonų dėmių. Bėrimai taip pat gali atsirasti ant liežuvio;
- Impetigo pasireiškia ant odos atsirandančiomis žaizdelėmis, ant kurių paprastai susidaro pūslės. Šios pūslės gali įplyšti, tuomet pažeistas plotas pageltonuoja, kraštai pasidaro rudi;
- Celiulitas – odos plotas parausta, audiniuose vyksta uždegiminiai procesai, juntamas skausmas, pastebimas patinimas, oda dažnai būna įsitempusi ir šilta;
- Nekrozuojantis fascitas yra sunki odos infekcija, galinti pasireikšti giliomis, skausmingomis odos žaizdomis, taip pat karščiavimu, viduriavimu ar vėmimu, gali sukelti sepsį ir organų nepakankamumą.