Vidutinio amžiaus sulaukę tėvai vis dar stengiasi padėti savo suaugusiems vaikams, teigia mokslininkai.
„Nustatėme, jog vidutinio amžiaus sulaukę tėvai savo suaugusiems vaikams įvairiomis formomis pagalbą teikia bent jau kas kelias savaites“, – teigia Purdue universiteto Gerontologijos, raidos ir šeimos studijų profesorė Karen Fingerman.
„Tai ryškus padidėjimas lyginant su prieš 20 metų buvusia situacija, kuomet jauni suaugusieji iš savo tėvų sulaukdavo mažiau paramos“, - pridūrė ji.
Ne visų suaugusių vaikų gaunama pagalba yra vienoda, o tai, kokiems vaikams tėvai padeda daugiausiai, daugelį gali nustebinti. Dauguma tikisi, jog tėvai labiausiai padės jauniausiam vaikui ar tam, kuris susiduria su sunkumais. Tačiau mokslininkai nustatė, jog tėvai labiau linkę padėti tam vaikui, kuriam, jų manymu, labiausiai sekasi, rašo sciencedaily.com.
„Dabar gyvenimas sudėtingas. 18-metis dabar tiesiog negali tapti savarankiškas, kaip tai būdavo prieš šimtą metų. Jau praėjo laikai, kai vidutinis jaunuolis galėjo pradėti karjerą dirdamas savomis rankomis ir sukurti nedidelį verslą, padėsiantį išlaikyti jo šeimą. Šios dienos kelias į sėkmę reikalauja daugybės įgūdžių, kurie reikalauja ne tik pinigų, bet ir laiko bei emocinių investicijų. Tėvai vaikams visu tuo padeda“, – sako K. Fingerman.
Anot mokslininkės, jauniems žmonėms šiais laikais gali būti sunkiau susirasti gyvenimo partnerį, o daugelis santuoka atideda vėlesniam laikui. Tad tokiems suaugusiems vaikams vis dar reikalinga tėvų emocinė ir socialinė parama. K.
Fingerman ir jos komanda ištyrė, kokią paramą ir kaip dažnai savo vaikams teikia 600 tėvų, sulaukusių 40-60 metų. Dažniausios paramos formos – finansinė, pagalba atliekant užduotis, patarimų dalinimas, emocinė parama, išklausymas ir dalyvavimas socialinėse veiklose. Tyrimo rezultatai skelbiami leidinyje „Journal of Marriage and Family“.
Nustatyta, jog tėvai labiausiai vargstančiais vadina sveikatos ar finansinių problemų turinčius, sužeidimus patyrusius ar nusikaltimų aukomis tapusius vaikus ir jiems teikia didelę paramą. Pagalbos sulaukdavo ir tie suaugę vaikai, kuriems, tėvų manymu, gerai sekasi asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Būtent jiems teikiama pagalba tėvai labiausiai mėgaujasi. Anot K. Fingerman, tėvai nori padėti sėkmingai besiverčiantiems savo vaikams, nes mano, kad jų pasiekimai yra tėvų atspindys.
Tyrimo metu taip pat nustatyta, jog mainais tėvai iš vaikų sulaukia nedaug, tačiau tėvams senstant ši situacija dažniausiai kinta. Mat vidutinio amžiaus tėvai dažniausiai dar yra sveiki ir turi pastovias pajamas, tad pagalba dar ne tokia reikalinga.