„Tetris“, sukurtas 1984 metais, net ir šiuolaikinėje kompiuterinių pramogų eroje neprarado populiarumo. Matyt, ne šiaip sau. Pasirodo, šis visame pasaulyje žinomas žaidimas teigiamai veikia žmogaus psichologinę būseną. Kai žaidžiame „Tetrį“, išsitrina, išblėsta nemalonūs, liūdni prisiminimai. Tačiau atmintis išlieka puiki. Todėl šį žaidimą galima vadinti terapija be jokių šalutinių poveikių.
Negana to, jau seniai įrodinėjama ir kompiuterinių žaidimų, kaip smegenų „treniruoklių“, nauda. Manoma, kad tam tikri vaizdo žaidimai treniruoja tam tikras smegenų funkcijas ne ką blogiau, nei fitnesas raumenis. Keletą mėnesių kasdien žaidžiant „Tetrį“ tikėtina, kad asmeniniai rezultatai tikrai pagerės – surinksite daugiau taškų.
Tačiau apie smegenų veiklos efektyvumo padidėjimą bus galima diskutuoti tik tuomet, kai pastebėsite, jog po žaidimo staiga pradėjote geriau įsiminti užsienio kalbos žodžius ar greičiau atmintinai spręsti matematikos užduotis. Priešingu atveju tai ir liks tik niekur nepritaikomi, nieko neišaiškinę moksliniai eksperimentai, į kurių iškeltus klausimus atsakymai gali paaiškėti po kelių šimtų metų, o gal ir visai neatsirasti.