Rugsėjo 20 d., sekmadienį, 12.30, 14.00 ir 15.30 val. Japonijos ambasada ir Lietuvos dailės muziejus kviečia dalyvauti Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamose arbatos ceremonijose, kurias ves meistrė Sodan Saito ir jos mokiniai iš Byakudan-no-kai (Sandalmedžio grupės).
Pirmąją arbatos ceremoniją 12.30 val. iškilmingai pradės Japonijos Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvai Miyoko Akashi ir LDM Nacionalinės dailės galerijos vadovė dr. Lolita Jablonskienė.
Įėjimas į arbatos ceremonijas – su parodos lankytojo bilietu. Dalyvių skaičius ribotas.
Japonų kultūros tradicijose arbatos ceremonija „Chanoyu” yra šeimininko ir svečio bendravimas mintimis, dalinantis puikaus arbatos skonio teikiamu malonumu. Šis procesas yra labai reikšmingas. Arbatos sekėjai mokosi suprasti šios tradicijos dvasią per kasdienę praktiką ir tuo pačiu ieško būdų, kaip šiuolaikiniame gyvenime įkvėpti šiai tradicijai gyvybės.
Arbatos ceremonijos meistrė Sodan Saito pradėjo mokytis arbatos ceremonijos 1960 m. Omote senke mokykloje. Nuo 1975 m. iki dabar ji moko arbatos ceremonijos paslapčių. Ji sukūrė savo mokinių grupę „Byakudan-no-kai“ (Sandalmedžio grupė). Pirmą kartą arbatos ceremoniją Vilniuje meistrė rodė dar 1995 metais. Rugsėjo 20 d., Vilniaus paveikslų galerijoje, kartu su savo mokiniais iš Japonijos bei Danijos Sodan Saito taip pat parodys tradicinę japonų arbatos ceremoniją.
Arbatos ceremonijų demonstravimu tęsiamas Japonų kultūros renginių „Iro-Iro Nippon! – Japonija toli, Japonija arti“ ciklas.
• Rugsėjo 24 d. Vilniaus paveikslų galerijoje bus atidarytos Masu Yamamoto „Kimono“ ir Yumiko Matsumoto išpieštų kriauklių geldelių parodos.
• Rugsėjo 26 d., 13 val. – Ikebaną (japoniškų puokščių komponavimo meną) demonstruos meistrė Korei Matsumoto (Sogetsu mokykla).
Japonų kultūros renginiai bei parodos Lietuvos dailės muziejuje jau tapo gražia tradicija. 2000 m. Vilniuje eksponuota paroda „100 senųjų japonų graviūrų“ iš Lietuvos muziejų rinkinių. 2001-2003 metais muziejuje buvo surengtas Japonijos fondo parodų triptikas: 2001 m. Vilniuje ir pajūryje buvo parodyti “Šiuolaikiniai dailieji Japonijos amatai”, 2002 m. eksponuota “Šiuolaikinė japonų architektūra”, o 2003 m. parodytos “Japonų lėlės”.