Pranešimai apie teroro išpuolių seriją didžiuosiuose Europos miestuose – pasaulio žiniasklaidos centre. Oficialių pareiškimų, kurie padėtų susidaryti aiškią nuomonę apie įvykius, kol kas nėra. Tačiau spaudoje yra pranešimų apie tai, kokių skaudžių pasekmių pavyko išvengti Europai efektingo įvairių šalių specialiųjų tarnybų darbo dėka.
Pakistano grupuotės, susijusios su „Al Qaeda“, planavo kelis teroro išpuolius. Britų žiniasklaida praneša, kad išpuolių organizatoriai galėjo būti susiję su „Chakkani tinklu“.
Apeliuodamas į žvalgybinį šaltinį Islamabade, „Daily Telegraph“ rašė, kad apie 15-20 vyrų, turinčių Didžiosios Britanijos pasus, buvo apmokyti “Al Qaedos" stovykloje Pakistane. Kalba eina apie tas teroristų stovyklas, kurias neseniai atakavo Amerikos bepiločiai Viziristane. “Daily Telegraph" mini kelis nužudytus “britus".
Sprendžiant iš turimos informacijos, Viziristane apmokyti teroristai planavo teraktų seriją stambiuose Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Italijos miestuose, tikėtina, kad į jų planus galėjo įeiti ir JAV. Teroro išpuolių schema planuota pagal 2008 metų teraktų scenarijų indų mieste Mumbajuje.
Teroristai planavo atakuoti Europos sostines ir paimti įkaitais daug žmonių viešbučiuose, stotyse, bankuose ir kitose viešosiose vietose. Gali būti, kad teroristai būtų užgrobę ir žydų centrus (kaip tai įvyko Mumbajuje). Vienas pagrindinių tikslų – ne tik moralinė žala, bet ir ekonominiai Europos nuostoliai.
Neoficialiais duomenimis, gautais įvairiose saugumo tarnybose, svarbiausiu objektu turėjo tapti Paryžius, tiksliau, Eifelio bokštas. „Al Qaeda“ planavo jį užgrobti ir mesti nuo jo įkaitus.
Visuomenės informavimo priemonės pažymi, kad teraktų pavyko išvengti „anktyvoje pasiruošimo stadijoje“. Grėsmė buvo „labai tikėtina, bet neapibrėžta“, pranešė Amerikos žvalgybos šaltinis laikraščiui „Daily Telegraph“.