• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Teo LT“ perka mobiliojo ryšio operatorių „Omnitel“

Papildyta

Švedijos koncernui „TeliaSonera“ priklausanti integruotų telekomunikacijų, informacinių technologijų (IT) ir televizijos paslaugų bendrovė „Teo LT“ už 220 mln. eurų perka to paties koncerno Lietuvoje valdomą mobiliojo ryšio bendrovę „Omnitel“.

Švedijos koncernui „TeliaSonera“ priklausanti integruotų telekomunikacijų, informacinių technologijų (IT) ir televizijos paslaugų bendrovė „Teo LT“ už 220 mln. eurų perka to paties koncerno Lietuvoje valdomą mobiliojo ryšio bendrovę „Omnitel“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Teo LT“ įsigis 100 proc. „Omnitel“ akcijų, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė įmonė.

REKLAMA

„Šiuo žingsniu „Teo LT“ ir „Omnitel“ pradeda vienyti pajėgas ir pasiūlys naujų jungtinių plačiajuosčio ir mobiliojo ryšio, interneto, televizijos bei IT paslaugų“, - rašoma bendrovės pranešime.

„Teo LT“ valdybos pirmininkas Robertas Anderssonas teigia, kad suvienytos pajėgos sustiprins pozicijas rinkoje, išnaudojant sinergiją ir sukuriant unikalų paslaugų portfelį.

REKLAMA
REKLAMA

„Omnitel“ akcijas „Teo LT“ įsigis už 220 mln. eurų, neskaičiuojant įmonės turimų grynųjų pinigų ir skolų. Skaičiuojama, jog visiškai įgyvendinus sinergiją, jos efektas sieks maždaug 10 mln. eurų per metus. Vertinant „Omnitel“ 2014 metų rezultatus, akcijų kaina sudaro 7,8 pelno prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) rodiklius arba 5,7 EBITDA rodiklius, įskaičiavus sinergijos efektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Omnitel“ akcijų įsigijimui „Teo LT“ ketina pritraukti išorinį finansavimą.

Naujos įmonės vadovų komandą planuojama suformuoti iki metų pabaigos - jai nuo sausio vadovaus dabartinis „Teo LT“ generalinis direktorius Kęstutis Šliužas, kuris, kaip ir „Omnitel“ vadovas Danas Strombergas, dabartines pareigas eis iki šių metų pabaigos.

REKLAMA

„TeliaSonera“ valdo 88,15 proc. „Teo LT“ ir 100 proc. „Omnitel“ akcijų. „Teo LT“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Papildyta (11:19 val.)

Dėl sandorio neketina kreiptis į Konkurencijos tarybą, o jį ketina finansuoti, pasiskolinusi lėšų iš komercinių bankų.

REKLAMA

 

„Mūsų supratimu, šitas sandoris nereikalauja Konkurencijos tarybos pritarimo dėl koncentracijos rinkoje. Tai yra konkrečių produktų koncentracija, bet ne konkurencinės aplinkos pasikeitimas. Sandoriu nesiekiama padidinti rinkos dalies, bet norima pasiūlyti platesnį paslaugų spektrą savo klientams“, - antradienį spaudos konferencijoje teigė „Teo LT“ valdybos pirmininkas Robertas Anderssonas (Andersonas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Pasak jo, kol kas dviejų įmonių susijungimas nėra planuojamas.

„Teo LT“ vadovas Kęstutis Šliužas teigė, kad 220 mln. eurų vertės sandoriui bendrovė ketina skolintis iš bankų.

„Ketiname pritraukti išorinį finansavimą, kadangi sumos yra didelės ir atsižvelgiant į sumas ir pinigų kainą šiais laikais, yra logiška pritraukti išorinį finansavimą, ką ir padarysime kalbėdamiesi su keletu bankų ir neabejoju, kad rasime patrauklių sprendimų“, - spaudos konferencijoje sakė K.Šliužas.

REKLAMA

„Dėl dividendų galiu pasakyti, kad kaip įmonės vadovas aš neįtakoju dividendų politikos ir dividendai yra išskirtinai akcininkų kompetencija“, - pridūrė „Teo LT“ vadovas, atsakydamas į klausimą, ar dėl skolinimosi nesikeis įmonės dividendų politika.

REKLAMA

Pasak K.Šliužo, kol kas reikšmingų darbuotojų atleidimų nenumatoma.

„Kol kas nieko konkrečiai neplanuojame. Buriame komandas iš abiejų bendrovių, kurios įgyvendins šį integracijos procesą“, - sakė „Teo LT“ vadovas.

„Omnitel“ generalinis direktorius Danas Strombergas teigė, kad įmonės klientai galės gauti geresnes paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinis mūsų dėmesys išliks klientams, kurie ilguoju laikotarpiu laimės dėl plačiajuosčio interneto ir 4G ryšio tinklų susijungimo“, - spaudos konferencijoje sakė D.Strombergas.

„Teo LT“ sandoryje finansiniais klausimais konsultavo bendrovė „KPMG Baltics“, teisiniais - advokatų kontora „Dominas ir partneriai“. Tuo metu „TeliaSonera“ finansiniais aspektais konsultavo SEB, teisiniais - „Valiūnas ir partneriai Ellex“.

REKLAMA

 

Papildyta (10:53 val.)

Virš 50 proc. interneto rinkos

„Bitė Lietuva“ rinkodaros direktorius Pranas Kuisys teigė, kad radikaliu pokyčiu neturėtų įvykti, nes šios dvi įmonės jau anksčiau priklausė Švedijos koncernui „TeliaSonera“ ir strategijos buvo koordinuojamos iš ten.

„Aišku institucijos dabar turėtų juos stebėti atidžiau, nes dar 2003 metais, kai buvo leista „TeliaSonerai“ įsigyti "Omnitel", buvo nustatyti aiškūs apribojimai, kurie ir po susijungimo turi galioti“, – tikino P. Kuisys.

REKLAMA

Pasak „Bitė Lietuva“ rinkodaros direktorius šis produktų sujungimas gali keisti visą rinkos kainodarą. O kai kuriose rinkos segmentuose jie užims labai didelę dalį.

„Skirtinguose segmentuose skirtingai. Jeigu kalbėtumėme apie internetą ir jo neskirstytumėme pagal technologijas, tai jie kartu užims virš 50 proc. interneto rinkos“, – dėsto P. Kuisys.

REKLAMA
REKLAMA

Analitikas: dėl „Omnitel“ įsigijimo „Teo LT“ smulkieji akcininkai gali netekti dividendų

Dėl 220 mln. eurų vertės mobiliųjų telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ įsigijimo smulkieji „Teo LT“ akcininkai gali nesulaukti iki šiol stabiliai mokėtų dividendų, nes sandorio finansavimui „Teo LT“ skolinsis lėšų, sako analitikas.

„Smulkiesiems akcininkams tai nėra labai patrauklu. Daug akcininkų šias („Teo LT“ - BNS) akcijas turi dėl dividendų. Akivaizdu, kad „Teo LT“ šiam įsigijimui skolinsis ir tikėtina, kad dividendai gali būti nemokami arba labai sumažinti. Tuo tarpu „TeliaSonera“ (pagrindinė „Teo LT“ akcininkė - BNS) tuos pinigus gaus už akcijas, tai poreikio dividendams nebeturės“, - BNS sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Švedijos koncernui „TeliaSonera“ priklausanti integruotų telekomunikacijų, informacinių technologijų (IT) ir televizijos paslaugų bendrovė „Teo LT“ antradienį pranešė už 220 mln. eurų perkanti 100 proc. to paties koncerno Lietuvoje valdomos mobiliojo ryšio bendrovės „Omnitel“.

Vertinant „ Omnitel “ 2014 metų rezultatus, akcijų kaina sudaro 7,8 pelno prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) rodiklius arba 5,7 EBITDA rodiklius, įskaičiavus sinergijos efektą.

REKLAMA

Pasak V.Plunksnio, už „Omnitel“ mokama santykinai brangiai.

„Iš pirmo žvilgsnio sandoris vyksta „Omnitel“ vertinant santykinai brangiai. Turbūt būtų sunku rasti telekomunikacijų bendrovę, kuri įvertinta daugikliu 7,8. Kita vertus jei bus realizuotos tos sinergijos, tas daugiklis sumažės“, - komentavo analitikas.

V.Plunksnio teigimu, kitas logiškas žingsnis turėtų būti „Teo LT“ ir „Omnitel“ susijungimas.

„ Omnitel“ antrąjį šių metų ketvirtį gavo 33,17 mln. eurų pajamų - 6,7 proc. daugiau nei pernai balandį-birželį (31,09 mln. eurų), ir tai buvo trečias ketvirtis iš eilės, kai įmonė didino pajamas. Įmonės pajamos iš mobiliųjų paslaugų išaugo 3,1 proc. iki 22,63 mln. eurų, normalizuotas EBITDA - 20 proc. iki 7,52 mln. eurų, EBITDA marža - nuo 22,1 proc. iki 22,9 proc.

Naujausiais RRT duomenimis, „Omnitel“ pagal per ketvirtį gautas pajamas Lietuvoje užėmė 30 proc. rinkos.

„Teo LT“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 16,257 mln. eurų neaudituoto konsoliduoto grynojo pelno - 11,8 proc. mažiau nei pernai (18,443 mln. eurų), jos pajamos buvo 99,365 mln. eurų - 0,1 proc. mažiau (99,415 mln. eurų). Vien antrąjį ketvirtį jos smuko 1,8 proc. iki 49,41 mln. eurų, grynasis pelnas - 16 proc. iki 7,784 mln. eurų.

REKLAMA

„Teo LT“ grupės EBITDA per pusmetį buvo 37,098 mln. eurų - 4,3 proc. mažiau (38,75 mln. eurų), EBITDA marža sumenko 1,7 punkto iki 37,3 proc. Grupės ikimokestinis pelnas šiemet buvo18,307 mln. eurų, arba 12 proc. mažesnis.

„TeliaSonera“ valdo 88,15 proc. „Teo LT“ ir 100 proc. „Omnitel“ akcijų. „Teo LT“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų