Jeanas Genet, žymus prancūzas vagis, rašytojas ir homoseksualas, yra sakęs, kad nenori dalyvauti gėjų judėjime, nes mano, jog seksualumas yra asmeninis, o ne politinis dalykas.
Akivaizdu, kad verkiant reikia TV laidos, kuri būtų skirta kitokios seksualinės orientacijos asmenims – pavyzdžiui, ji galėtų vadintis „Gėjų klubas“ „Homoseksualų rojus“, „Atbulinė pavara“ ar panašiai.
Reikia vien jau dėl to, kad heteroseksualai jau seniai asmeninius dalykus pavertė politiniais – viešais, ideologiniais, primetamais visiems. Kažkur žiniasklaidoje neseniai blaškėsi informacija, kad Zvonkė (koks keistas žmogaus vardas! Ar tai tokia mada? žvaigždės mėgsta vadintis gyvūnų vardais - Zvonkė, Pripsas, Stano, Geltona..?) greitai pasakos apie tai, kaip ji ketina pradėti kūdikį. Nesidomėjau istorijos tęsiniu, bet, ko gero, „pradėjimo“ procese galės dalyvauti ir žurnalistai. Tai štai kaip toli pažengė moterys informacijos ir technologijų amžiuje. Ką jau kalbėti apie tai, kad nėščių ir ką tik pastojusių moterų nuotraukų, išpažinčių ir kitokių intymybių galima pamatyti kone kiekviename leidinyje.
Todėl visiškai suprantamas homoseksualų apmaudas. Heteroseksualai gali sau leisti viską, o homoseksualai priversti gyventi gete, rezervate ir draustinyje.
Ko gero, televizija, kuri pirmoji į eterį paleis laidą, skirtą homoseksualams, nuraus aukščiausius populiarumo reitingus.
Tokia televizija galėtų tapti Kęstučio Petrauskio vadovaujama ir vis labiau bulvarinama LTV. Tai net nebūtų didelė staigmena šiai televizijai – „Lietuvos šokių dešimtukas“, (ar bent jau jame tvyranti nuotaika), iš esmės ir yra gėjų klubo atmaina, filialas – tereikia nuplėšti visas politinio korektiškumo kaukes ir liautis maivytis. Norisi, po velnių, aiškumo. Veidmainystės mūsų gyvenime netrūksta, veidmainystė kenkia ir patiems homoseksualams. Vadinkim daiktus tikraisiais vardais.
Kovoti prieš kitokią seksualinę orientaciją beprasmiška ir nemandagu. Jeigu jau taip atsitiko – ką darysi. Tik norėtųsi, kad akcentuojama būtų ne „seksualinė“, o „kitokia“. Suvokti kitokį žmogų mums svarbiausia, suprasti, kad tai irgi žmogui, o ne „kažkam svetimam“ būdingos problemos. Pavyzdžiui, sutrinku, kai vaikas paklausia – tėti, ar gėjus ir pederastas – tai tas pats? Aš, tiesą sakant, nežinau. Nujaučiu, bet nesu tikras. Ar galima gėjų viešai vadinti gėjumi? Ar tai jau būtų orumo ir garbės įžeidimas? Ar homoseksualumas – tik lytinė problematika ar tai iš tiesų koks nors sąjūdis ir ideologija? „Laisvieji mūrininkai“? „Žavieji tinkuotojai“? „Įdiržę santechnikai“? Klausimų sąrašą būtų galima tęsti. Manau, laida, kurioje jie aiškintų apie savo gyvenimo būdą, apie santykių specifiką, šoktų, dainuotų, pasakotų apie jiems kylančias problemas, būtų paprasčiausiai naudinga mūsų tamsiai visuomenei. Juk Polišinelio paslaptis, kad lietuviai labiausiai nekenčia dalykų, apie kuriuos žino tik iš nuogirdų, apie kuriuos nuomonę suformavo prietarai ir gandai.
Tokia laida būtų elementarus padorumas suteikti tribūną kitokios orientacijos, kitokio mąstymo asmenims – mes, heteroseksualai, turime savo laidas, o jie – ne. Žinoma, gali būti ir taip, jog paaiškėtų, kad homoseksualai nenori tokios laidos, bet tai jau kita problema. Lietuva nebūtų linksniuojama kaip žmogaus teisių pažeidinėtoja. Štai vieną dieną ims koks nors Lietuvos gėjų atstovas Briuselyje arba Niujorke šaukti „help! help!“ ir mums bus gėda. Ir Amerikos senatas svarstys rezoliuciją, kad lietuviai žvėrys.
Žinoti, kas šalia mūsų, su mumis gyvena – būtina. Pažiūrėjau minėtoje LTV laidoje į straksintį rašytoją Marių Ivaškevičių, ir suskaudo širdį. Gali būti, jis nebelabai supranta, kad kuo toliau, tuo labiau panašėja į... Ką galima galvoti apie vyrą su moteriškais, pederastų ir transvestitų dėvimais drabužiais? Nežinau, galbūt jis pakeitė orientaciją, tuomet viskas gerai. Negerai, žinoma, nes skaudu, apmaudu, bet tai kiekvieno asmeninis reikalas. Gali būti, viskas dėl pavadinimų, dėl neįvardintų dalykų painiavos. Jeigu heteroseksualas žinotų, kad dalyvaus homoseksualams skirtoje laidoje – susimąstytų.
Štai tiek žinių šį sykį apie tenisą. Beje, Roger‘is Federer‘is parodomajame mače nugalėjo prieš penketą metų į teniso pensiją išėjusį Pete‘ą Sampras‘ą. Malonu, kad pastarasis jau pradėjęs dailiai plikti. Laikas negailestingas ir turtingiems, ir įžymiems. Štai taip atsiranda vienybės ir bendrumo jausmas.