Masinė „TeltoHeart“ apyrankių gamyba vyksta Molėtuose, o pirmieji gaminiai keliaus į užsienio rinkas – Indiją, Kiprą, Ispaniją, Peru, dalis jų liks ir Lietuvoje, pranešė bendrovė.
„Sukūrėme medicininės paskirties išmaniąją apyrankę, kuri gali automatiškai užfiksuoti ne tik prieširdžių virpėjimą, bet ir kitokias aritmijas, pavyzdžiui, kai pulsas staiga nukrenta ar pakyla daugiau nei įprasta. (...) Vertinant šios apyrankės technines galimybes, mūsų žiniomis, tai yra visame pasaulyje išskirtinis ir analogų neturintis medicininis įrenginys“, – pranešime teigė „Teltonika Telemedic“ vadovas Martynas Osauskas.
Bendrovė BNS nekomentavo apyrankės gamybai skirtų investicijų.
„Tikslių investicijų šiam projektui kol kas negalime atskleisti“, – BNS teigė įmonės atstovas Tadas Markevičius.
Kurti apyrankę bendrovė pradėjo prieš trejus metus, kai Kauno technologijos universiteto mokslininkai kartu su Vilniaus universiteto atstovais sukūrė itin tikslų prieširdžių virpėjimą nustatantį algoritmą, dėl kurio licencijavimo bendrovė susitarė su universitetais ir vėliau pritaikė naujai sukurtam produktui.
„TeltoHeart“ apyrankė veiks kartu su duomenis surenkančia mobiliesiems įrenginiams skirta programėle ir „TeltoCare“ platforma, skirta gydytojams stebėti pacientų duomenis.
Anot M. Osausko, ši apyrankė, skirtingai nuo prieš tai buvusių produktų, bus pigesnė, patogesnė, turės naujų funkcijų.
Praėjusių metų rudenį „Teltonika“ Molėtuose atidarė 34 mln. eurų vertės technologijų centrą, kuriame šiuo metu dirba apie 150 žmonių. Skelbta, kad centre per kelerius metus bus sukurta 500 darbo vietų.