• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu itin suaktyvėjus finansiniams sukčiavimams, pinigus išvilioti norintys sukčiai ima naudotis ir gerai šalyje žinomų įmonių vardu, rašoma pranešime spaudai.

4

Pastaruoju metu itin suaktyvėjus finansiniams sukčiavimams, pinigus išvilioti norintys sukčiai ima naudotis ir gerai šalyje žinomų įmonių vardu, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ praneša jau užfiksavusi atvejus, kai pasinaudojant įmonės vardu buvo bandomi išvilioti klientų asmeniniai, elektroninės bankininkystės ar mokėjimo kortelių duomenys. Apie įvykį nedelsiant informuotos atsakingos institucijos, bendrovė perspėja klientus išlikti budriems. 

Sukčiavimui buvo pasitelkti elektroniniai laiškai, kuriuose teigiama, kad paskutinė kliento sąskaitą faktūra buvo apmokėta du kartus ir kviečiama pateikti užklausą dėl pinigų grąžinimo. 

„Telia“ rizikų valdymo vadovas Vytautas Bučinskas įspėja, kad „Telia“ niekada neprašo pateikti banko kortelių duomenų ar slaptažodžių elektroniniu paštu ar SMS žinutėmis, o grąžinimas už permokas būna atliekamas tiesiai į vartotojo banko sąskaitą arba išlyginant kito mėnesio sąskaitos balansą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonėms svarbu itin atidžiai pasižiūrėtų į jiems elektroniniu paštu siunčiamą informaciją, o kilus abejonėms susisiekti su „Telia“ konsultantais, kurie padėtų išsiaiškinti susidariusią situaciją. Taip pat visada svarbu atkreipti dėmesį ir į žinutės siuntėją – dažnai matosi, kad tai nėra tikroji įmonė“, – teigia V. Bučinskas. 

REKLAMA

V. Bučinskas ragina visus, kurie bandė prisijungti per šias elektroniniu paštu atsiųstas nuorodas su savo prisijungimo duomenimis kuo skubiau pakeisti savo slaptažodžius, o tiems, kurie įvedė savo kortelės duomenis kuo skubiau užblokuoti šias korteles. Taip pat svarbu neprarasti nuolatinio budrumo, nes sukčiai labai operatyviai keičia savo strategijas, schemas, dizainus ir siuntėjo adresus. 

Apie šį atvejį bendrovė informavo Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą, bankus, teisėsaugos institucijas ir pradėjo vidinį tyrimą.

Policijos skyrius kuris turi kovoti su kibernetiniais nusikaltimais? Ką veikia VSD? Ar jie tik žiūri kas kokį komentarą nei tinkantį valdžiai parašė ar koki vaizdelį celofanas įkėlė. Matomai jie visai nereikalingi nes sukčių visai negaudo tai kam tada juos išlaikyti?
Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriais internetinių atsisksitymų atvejais prieš pat patvirtinant mokėjimą yra nurodoma ir tiksli pinigų suma kuri bus nuskaityta. Jeigu ši suma neatitinka tos kuri buvo parašyta sąskaitoje arba kurią suvedėte, operaciją derėtų atšaukti ir dar sykį sutikrinti bankinius duomenis ir prieigų autentiškumą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų