„Telia“ „Bitę“ kaltina klientams pateikiant ne visą informaciją – esą bendrovės 5G pasiekiamumas nėra itin didelis, todėl ryšio vidutinis greitis yra nepagrįstai išpūstas. Tuo metu „Bitė“ atmeta kaltinimus – jos teigimu, būtent jos 5G ryšys yra greičiausias Lietuvoje“ ir įmonė klientams tai pabrėžia.
„Telia Lietuvos“ vadovės Giedrės Kaminskaitės-Salters teigimu, „Bitė“ manipuliuoja Ryšių reguliavimo tarnybos skelbiamais duomenims ir nuslepia nuo vartotojų esminę informaciją, taip sudarydama jiems klaidingą įspūdį apie tariamą 5G ryšio greitaveikos pranašumą.
„Investavome į Lietuvos naujos kartos ryšį daugiau nei 100 mln. eurų, tad jaučiame pareigą kovoti su rinkos dalyvių gudravimais ir technologijas pateikti kuo suprantamiau“, – pranešime sakė G. Kaminskaitė-Salters.
Tuo metu „Bitė Lietuvos“ korporatyvinės komunikacijos vadovas Jaunius Špakauskas teigė, kad bendrovė savo klientams kalba būtent apie greitį, o ne apie tai, kad jos 5G internetu gali naudotis daug žmonių.
„Tas tarsi ir elementaru, nes 5G yra būtent greito interneto technologija. Ne lėto ir plataus. (...) Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) viešai skelbiami matavimai keliuose ir miestuose rodo, kad „Bitės“ 5G – greičiausias Lietuvoje“, – komentare BNS nurodė J. Špakauskas.
„Bitės” 5G jau gali naudotis veik 2 mln. Lietuvos gyventojų. Orientuojamės į tai, kad išties kokybišku 5G internetu „Bitės” klientai galėtų naudotis namuose ir darbe, nes čia juo naudojamasi daugiausiai“, – pabrėžė jis.
„Telia Lietuvos“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius aiškino, kad kalbant apie 5G, labai neteisinga viską suplakti į vieną: 5G galima suskirstyti į „Greitą 5G“ ir „Platų 5G“.
„Telia“, vos gavusi žalią šviesą iš valstybinių institucijų, užsibrėžė kuo greičiau 5G ryšiu padengti visą Lietuvos teritoriją, todėl savo tinkle naudojo tiek „Greitąjį 5G“, tiek „Platųjį 5G“. Tuo metu kiti ryšio paslaugų teikėjai 5G kol kas nusprendė siūlyti tik miestų gyventojams ir „Plačiojo 5G“ nenaudoti visai. Tą labai akivaizdžiai šių operatorių klientai gali matyti ir savo išmaniuosiuose – kirtus miesto ribą 5G ženkliukas kaipmat pasikeičia į 4G“, – pranešime aiškino A. Šemeškevičius.
Anot jo, nenaudojantys „Plačiojo 5G“ arba jo smarkiai neišvystę operatoriai gali nepagrįstai girtis vidutiniu 5G greičiu savo tinkle, bandydami visuomenei sudaryti klaidingą įspūdį, kad jų 5G yra greitesnis už kitus, manipuliuodami RRT matavimais.
Anot bendrovės, pernai „Bitės“ 5G ryšio tinklas aprėpė mažiau nei 5 proc. Lietuvos teritorijos, „Tele2“ padengtis siekė 5-10 proc., o „Telia“ – 80-85 proc., o šiemet – 99 proc.
J. Špakausko teigimu, bendrovę stebina, kad „tenka konkurentui įrodinėti, kad vanduo yra šlapias, o ugnis – karšta“.
„Šioje srityje esame lyderiai, tą ir sakome garsiai, pagarbiai ir su pasitikėjimu“, – pabrėžė J. Špakauskas.
„Džiaugiamės, kad RRT matavimai rodo, kad greičiausią 5G Lietuvoje užtikrinamas būtent „Bitės“ ir išankstinio apmokėjimo paslaugos „Labas“ klientams. Na, o vertinti konkurentų emocijas yra paprasčiausiai neoru“, – pridūrė jis.