Aptikę mobiliajame telefone praleistą skambutį su nežinomu numeriu ir paskambinę juo gyventojai į sukčių kišenę gali įberti mažiausiai 11 litų. Ir visa tai bus legalu.
Pastarosiomis dienomis nemažai Lietuvos mobiliojo ryšio abonentų randa praleistų skambučių iš numerio +88213860033. Keturi paskutiniai skaičiai gali būti ir kitokie, rašo "Lietuvos rytas".
Paskambinę šiuo numeriu užkibsite ant nesąžiningų veikėjų kabliuko - vien už sujungimą į kito mėnesio sąskaita bus įskaičiuota maždaug 11 litų suma.
Pasak Ryšių reguliavimo tarnybos Rinkos priežiūros departamento direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Stundžios, kone vienintelis būdas apsisaugoti nuo praradimų - neskambinti: "Jei kam nors jūsų labai reikia, pats paskambins dar kartą".
Minėti numeriai priklauso įmonei, teikiančiai palydovinio ryšio paslaugas. Jomis dažnai naudojamasi kruiziniuose ar kitokiuose laivuose.
Viskas iš pažiūros legalu. Apsukruoliai sudaro sutartį su ryšio operatoriumi ir gauna numerį, kuriuo skambučiai kainuoja gerokai daugiau. Tuomet pastatomas kompiuteris, automatiškai renkantis bet kokius numerius ir skambinantis. Paprastai skambutis trunka labai trumpai, kad abonentas nesuspėtų pakelti ragelio. Dažniausiai tai daroma naktį.
Paskambinus atgal šiuo numeriu skaičiuojama pagal padidintą tarifą. Labai maža mokesčio dalis tenka Lietuvos operatoriui, teikiančiam tarptinklinio ryšio paslaugas, o likusius pinigus pasidalija palydovinio ryšio bendrovė ir skambinantys sukčiai.
Anot V.Stundžios, nustatyta, kad šiuo atveju skambinėja Italijoje įsikūrusi įmonė.
"Tobulėjant technologijoms vis rafinuotesnės darosi ir apgavystės. Toks pinigų išviliojimo būdas užsienyje labai populiarus, dabar jis atkeliavo ir į Lietuvą. Tiesa, sukčiavimą labai sunku įrodyti - juk iš esmės žmogus skambina savo noru. Tačiau tokios bendrovės paprastai įsiregistruoja, susižeria pinigų ir po mėnesio kito nutraukia veiklą", - sakė RRT atstovas.