• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Telefonas su dviem SIM

Lietuvoje yra apie 4,9 milijono aktyvių mobilaus ryšio naudotojų, t. y. kiekvienas gyventojas turi po pusantros veikiančios SIM kortelės, arba tiksliau – kas antras vartotojas turi jų net po dvi. Dvi kortelės – du telefonai arba nulaužyti nagai. Aparatūros prigrūstos kišenės ar rankinės, kalnai laidų ir kroviklių, dvigubai daugiau priežiūros retą žavi. Norėtųsi universalesnio sprendimo. „Samsung“ pasišovė padėti išspręsti šią problemą ir sukūrė telefoną, kuris vienu metu gali veikti su dviem SIM kortelėm. Norai gražūs, o rezultatai?

REKLAMA
REKLAMA

Dvi viename

„Samsung SGH-D880“ („Samsung Duos“) – telefonas, kurio korpuse slypi du lizdai SIM kortelėms. Slankioji konstrukcija buvo pasirinkta neatsitiktinai. Taip gamintojas galėjo veiksmingiau išnaudoti komponentams reikalingą erdvę: dvi kortelės, talpesnė baterija, didesnis ekranas, papildomas ryšio modulis, galiausiai, papildomi klavišai. Nors šiame telefone techninių sprendimų kur kas daugiau nei įprastame įrenginyje, jis nuo kitų telefonų skiriasi nebent kiek storesniu korpusu. Jo matmenys 104x51x18,9 mm, svoris 113 g. Įjungtas telefonas „pasisveikina“ garsais bei  įvairiaspalvėmis šviesomis beveik 6 cm įstrižainės ekrane. Nors ekranas didelis, pasižymi 240x320 taškų raiška ir sugeba atkurti 256 tūkst. spalvų, gamintojo sukurtos ekrano temos, spalvos ir šriftai atrodo skurdžiai ir nesuteikia galimybės pasidžiaugti visais ekrano privalumais. Tikėtina, kad gamintojas pasiūlys atsisiųsti įdomesnių temų grafinei sąsajai apipavidalinti.

REKLAMA

Telefonas įsikrauna greitai. Pirmą kartą įjungus, vartotojas paprašomas pasirinkti, kuri iš dviejų kortelių bus pagrindinė, t. y. nors vienu metu skambučius ir žinutes galėsite gauti iš abiejų SIM kortelių, tačiau skambinti, rašyti SMS žinutes ar naršyti internete teks iš pagrindinės. Tai visiškai nereiškia, kad tik viena kortele ir galėsite naudotis. Korpuso šone įrengtas specialus mygtukas, kuriuo prireikus galima aktyvuoti kitą kortelę. Tuomet telefonas automatiškai persikrauna ir netrukus jau galima skambinti ar siųsti žinutes iš kitos kortelės. Tokios funkcijos, kaip, sakykime, skambinti iš vienos kortelės į vienus tinklus, o iš kitos – į kitus arba skambinti iš vienos kortelės, o rašyti žinutes iš kitos neperjungus telefono – nėra. Teks visuomet perkrauti telefoną, kas trunka apie minutę.  Pripažinkime, ne pats geriausias sprendimas, tačiau kur kas patogesnis, nei keisti korteles fiziškai ar nešiotis du telefonus. Pagrindinis tinklas (SIM kortelė) ekrane žymimas raudona piktograma bei skaičiuku „1“. Jei skambinsite iš vienos kortelės, tai skambinantys į kitą numerį visuomet sulauks signalo „užimta“. SMS žinutėms tai netaikoma. Sau pačiam  paskambinti taip pat nepavyks.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp kontaktų nepasiklysite

Kiek mygtukų savo telefone turite paspausti, kol atsidarote kontaktus iš SIM kortelės? O jei norite perkopijuoti iš SIM į telefono atmintį? Neskaičiuokite. Šiame telefone tai daroma vienu mygtuko spustelėjimu. Vienas spustelėjimas – visi kontaktai, antras – tik SIM1, trečias – tik SIM2 kontaktai. Nauji numeriai išsaugomi taip pat paprastai: paspaudus mygtuką „išsaugoti“, telefonas siūlo pasirinkti vietą – telefono atmintį arba vieną ar kitą SIM kortelę. Kortelių turinio nereikia nukopijuoti į telefono atmintį, priimdamas skambučius ar žinutes jis lengvai operuoja kontaktais iš SIM, tad visada parodo skambinančiojo vardą, jei, žinoma, duomenys suvesti. Prie visų gautų skambučių ar SMS žinučių telefonas nurodo, į kurią SIM kortelę buvo skambinta ar siųsta žinutė. Dar viena unikali savybė – kontaktų paieška pagal numerio fragmentą: suvedus kelis skaičius, telefonas atrenka visus atitinkančius adresatus. Tokia adresinė išties džiugina. Nenuvylė ir baterija. Nors bandėme nekomercinę telefono versiją, neintensyviai naudojantis aparatu (iki 15 min. pokalbių kasdien bei apie 10 SMS), telefoną reikia krauti kas 4 paras. Įvertinus, kad jo viduje vienu metu veikia du telefonai, tai pakankamai geri parametrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai baigiasi privalumai...

Prieš išsakydami kritiškas pastabas norime įspėti, kad bandėme nekomercinę telefono versiją, kurią „Samsung“ mums pateikė anksčiau nei kai kuriems operatoriams testavimui. Tad kai kurių  trūkumų siūlytume labai nesureikšminti.

REKLAMA

SGH-D880 korpusas pagamintas iš juodo blizgaus, tačiau minkšto plastiko, kuris ne tik nesuteikia solidumo, bet ir labai lengvai braižosi. Pasinaudoję kelias savaites nenustebkite, jei rasite  įbrėžimų ne tik ant korpuso, bet ir ant ekrano. Akumuliatoriaus dangtelį reikia nuimti atsargiai, kaskart atrodo, kad gali lūžti. Nepatogus navigacijos mygtukas: norint patvirtinti savo pasirinkimus (paspausti mygtuką „OK“), reikia akrobatinių sugebėjimų. Beje, tokių pačių atsiliepimų sulaukėme ir iš dailiosios lyties atstovių! Skaičių klaviatūra kieta, nepasižymi tikslumu, kartais suabejoji, ar tikrai paspaudei mygtuką. Rašant žinutes viena ranka, nykščiu nepasiekiami apatiniai klavišai.

REKLAMA

Čia nesusipratimai nesibaigia. Polifoniniai skambučiai varo į neviltį, kaip vienas kolega pastebėjo – „skamba kaip iš skardinės“, labai primena garsą iš suplyšusio plerpiančio garsiakalbio. Tai liečia ir polifoninius skambučius ir MP3. Pokalbio metu pašnekovo balsas atkuriamas taip, lyg  jis sėdėtų tunelyje, trūksta aiškumo, pametami skiemenys, nuolat girdisi pašaliniai garsai, fonas. Vienu metu veikiantys du GSM moduliai akivaizdžiai trukdo vienas kitam. Nors garso stiprumo visai pakanka, tačiau naudos iš jo mažai. Telefonas labai triukšmauja. Po kelių minučių pokalbio tiesiog ima erzinti tas nuolatinis pokalbio šifravimas.
SGH-D880 galima pavadinti vikruoliu. Į paspaudimus reaguoja greitai, nesijaučia užlaikymų po komandų patvirtinimų, greitai atidarinėja meniu punktus, nepasitaikė nei vieno programinės įrangos lūžimo ar pakibimo, kuo dabar serga kai kurie „Nokia“ modeliai. Be ekrano temų bei valdymo niuansų, supeikti norime ir meniu. Pirmas įspūdis niūrus. Primena tuos telefonų meniu, kurie buvo kuriami ir naudojami prieš gerus 5 metus. Valdymas „vaikštant“ į kairę ar dešinę, krūvos įvairiausių patvirtinimų, varnelių, papildomų patvirtinimų reikalavimų ir t. t. Jau nekalbant apie animuotas piktogramas. Aišku, prie visko galima priprasti, tačiau vartotojai, išlepinti „Nokia“ ar „Sony Ericsson“ gamintojų, vargu ar džiaugsis tokiomis staigmenomis. Kitaip tariant, „Samsung“ dabar savame išbandymų bei ieškojimų kelyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieštaringas rinkinys

SGH-D880  kompromisinis aparatas, balansuojantis tarp savo unikalios paskirties (dviejų SIM) ir šiuolaikiškų savybių. Pavyzdžiui, interneto prieigai siūlomas tik iki 236 Kb/s spartos EDGE ryšys, ko šiandien didesnių miestų gyventojams jau akivaizdžiai mažoka. Kita vertus, aparatas turi 3 megapikselių kamerą su autofokusavimu, MP3/MPEG4 grotuvą, FM radiją, verslo kortelių nuskaitymo bei dokumentų peržiūros programą, balso priminimų funkciją. Taip pat turi integruotą TV išvestį ir lizdą „microSD'' kortelėms. Su kompiuteriu gali būti jungiamas „Bluetooth“ arba USB 2.0 jungtimis.

REKLAMA

Ar toli pažengėme?

SGH–D880 negalime pavadinti pirmuoju tokio tipo aparatu. Berods prieš gerus 8 metus Lietuvoje jau buvo parduodami dvi SIM korteles turintys „Siemens“ gaminiai. Kiek vėliau pasirodė specialūs dviejų kortelių adapteriai daugumai modelių. Nei vieni, nei kiti populiarumo nesulaukė ne tik dėl didelės kainos, bet ir dėl brangių pokalbių tarifų. Dabar situacija kur kas palankesnė tokiems įrenginiams (turime jau ir lietuvišką tokio tipo aparatą TEL202), tačiau šį kartą „techniniai sprendimai“, o ne kainos gali pakišti koją. Deja, per tiek laiko niekas radikaliai nepasikeitė: kortelių pasirinkimas, skambučių ir SMS valdymas, tinklų pasirinkimas – viskas gerai pažįstama. Būti pirmajam visuomet sunku, tačiau gaila, kad konkurentai nesimoko vieni iš kitų. Jie ne tik pridaro tų pačių klaidų, bet dar ir prikuria naujų. Apmaudu, kad kartais naujovės gaminamos vien tam, kad būtų pagamintos, o ne tam, kad jomis naudotųsi vartotojai.

REKLAMA

Privalumai:
Galimybė vienu metu naudoti 2 SIM korteles
Patogus ir apgalvotas kontaktų valdymas
Spartus darbas
FM radijas, gera fotokamera
Verslo kortelių nuskaitymo ir biuro dokumentų peržiūros programos
„Bluetooth“, USB 2.0
Talpi baterija

Trūkumai:
Nepatogus valdymas
Nepalaiko 3G ryšio
Nekokybiškai atkuriamos skambučių melodijos
Pokalbių metu neaiškiai girdimas pašnekovas (gali būti tik nekomercinės telefono versijos ypatybė)
Abejotina medžiagų kokybė ir korpuso apdaila

Egidijus Pranevičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų