Vis labiau nerimaujant, kad šis virusas gali išplisti ne vien Lotynų Amerikoje, bet ir kitose šalyse, Teksaso sveikatos apsaugos pareigūnai paskelbė turintys informacijos, patvirtinančios, kad šis virusas taip pat gali būti platinamas per lytinius santykius, o ne vien pernešamas atogrąžų uodų.
Ši žinia nieko gera nežada Jungtinėms Valstijoms, Kanadai ir Europai, kur šio viruso infekcija kol kas buvo diagnozuota tik žmonėms, sugrįžusiems iš protrūkio paveiktų regionų.
„Pacientas buvo užkrėstas šiuo virusu po lytinio kontakto su sergančiu asmeniu, grįžusiu iš šalies, kurioje paplitęs Zikos virusas“, – sakoma Dalaso apygardos išplatintame pranešime.
Apygarda vėliau savo „Twitter“ žinutėje patikslino, kad tuo virusu buvo užsikrėsta nuo Venesueloje apsilankiusio asmens.
JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) direktorius Tomas Friedenas vėliau antradienį savo elektroniniame laiške naujienų agentūrai AFP patvirtino informaciją apie Teksase nustatytą užsikrėtimo Zikos virusu lytiniu būdu atvejį.
T.Friedenas savo „Twitter“ žinutėje rašė, kad vienam asmeniui, kuris neseniai lankėsi Venesueloje, pasireiškė Zikos viruso infekcijos simptomai. Tokie patys simptomai taip pat pasireiškė to žmogaus lytiniam partneriui, kuris niekada nebuvo išvykęs iš Jungtinių Valstijų.
Praėjusį mėnesį CDC nurodė žinantis apie vieną atvejį, kai Zikos virusu buvo užsikrėsta per lytinius santykius, taip pat dar vieną atvejį, kai viruso pėdsakų buvo rasta vieno vyro sėkloje po to, kai kraujyje jų nebebuvo likę.
Zikos virusas, pirmąkart aptiktas Ugandoje dar 1947 metais, sukelia simptomus, panašius į lengvos formos gripą, taip pat bėrimą.
Tačiau didėja nerimas dėl tikėtino ryšio tarp šio viruso protrūkio ir pagausėjusių apsigimimų – mikrocefalijos – bei susirgimų reta neurologine liga – Guillaino-Barre'o sindromu.