• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje vis pasitaiko nesąžiningų automobilių pardavėjų, kurie pabando nuslėpti plika akimi nematomus defektus. Dėl to apgautiems pirkėjams tenka kreiptis į teismą.

Lietuvoje vis pasitaiko nesąžiningų automobilių pardavėjų, kurie pabando nuslėpti plika akimi nematomus defektus. Dėl to apgautiems pirkėjams tenka kreiptis į teismą.

REKLAMA

Nukentėjusieji gali guostis tuo, kad teismas įprastai priima jiems palankų sprendimą. Įrodžius, kad automobilio defektai buvo tyčia nuslėpti, pardavėjas ne tik įpareigojamas sugrąžinti pinigus, bet ir apmokėti kitas su transporto priemone susijusias išlaidas.

Taip nutiko Vilniaus rajono gyventojui, kuris už automobilį pardavėjui sumokėjo 5,7 tūkst. eurų. Susitarti su pardavėju gražiuoju nepavyko, todėl nukentėjusiajam teko kreiptis į teismą. Šią bylą išnarpliojo Vilniaus regiono apylinkės teismas.

Klasta paaiškėjo po kelių dienų

Nukentėjusysis savo ieškiniu prašė nutraukti transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį ir taikyti restituciją – grąžinti sumokėtus 5,7 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat jis siekė prisiteisti beveik 730 eurų. Tiek išlaidų jis patyrė aiškindamasis automobilio problemas ir teikdamas ieškinį teismui. Nukentėjusysis ieškinyje nurodė, kad  2021 m. liepos 17-ąją jis už 5,7 tūkst. eurų įsigijo automobilį „Toyota Prius“, 2009 m. 10 mėn. gamybos.

REKLAMA

Šis automobilis yra hibridinis: benzinas-elektra. Pardavėjas savo skelbime nurodė, kad parduodamas automobilis yra be defektų. Skelbime buvo nurodyta, kad automobilis yra tvarkingas, todėl vyrai susitarė dėl apžiūros. Pardavėjas savo namų adreso nenurodė. Apžiūrėti automobilį jie susitiko neutralioje vietoje.

Automobilis buvo trumpai išbandytas bandomuoju pravažiavimu, tuo metu įtartinų garsų iš jo nesigirdėjo. Nusipirkęs automobilį, vyras su juo keletą dienų važiavo, tačiau tada staiga išgirdo neaiškius garsus po automobilio kapotu, variklyje.

REKLAMA
REKLAMA

Persijungiant iš elektros į benziną automobilis pradėjo purtytis ir skleidė didelius garsus iš po automobilio kapoto. Pirkėjas automobilį pristatė į automobilių remonto dirbtuves. Apžiūros metu buvo nustatytas variklio defektas.

Apie pastebėtą defektą pirkėjas informavo automobilį pardavusį asmenį telefoniniu skambučiu ir SMS žinute. Paskambinus pardavėjui ir pranešus apie iš jo įsigyto automobilio gedimą, šis esą atsakė „kad būdavo kažkokie garsai“. Bet prieš perkant šį automobilį vyras pirkėjo apie tai neinformavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Automobilių serviso specialistai, atlikę mašinos apžiūrą, nustatė paslėptus automobilio variklio defektus, bei paskaičiavo, kokia būtų preliminari automobilio remonto darbų kaina (apie 800 eurų).

Į šią sumą neįtrauktos automobilio keitimo detalės, nes, tik išardžius automobilio variklį, specialistai galėtų tiksliai pateikti informaciją, kokias detales reikia keisti, norint pašalint automobilio paslėpto defekto trūkumus.

Privalės susimokėti

Teismas nusprendė tenkinti pirkėjo ieškinį. Byloje atsakovas nepateikė įrodymų, kurie leistų bent suabejoti, kad pardavimo metu automobilis galimai buvo tvarkingas.

REKLAMA

Todėl teismas nusprendė nutraukti tarp ieškovo ir atsakovo sudarytą transporto priemonės ,,Toyota Prius“ pirkimo-pardavimo sutartį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Taip pat taikyta restitucija. Automobilį pardavęs vyras įpareigotas savo lėšomis iš ieškovo pasiimti transporto priemonę.

Pirkėjui teismas priteisė 5,7 tūkst. eurų (tiek sumokėjo už automobilį) ir beveik 730 eurų (papildomos išlaidos).

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų