• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekyba poveikiu, kyšininkavimu ir neteisėtu praturtėjimu kaltinamas buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas eksparlamentaras Eligijus Masiulis sako, kad prokuratūra savo kaltinimais šiurkščiai kišasi į partijos vidaus reikalus.

Prekyba poveikiu, kyšininkavimu ir neteisėtu praturtėjimu kaltinamas buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas eksparlamentaras Eligijus Masiulis sako, kad prokuratūra savo kaltinimais šiurkščiai kišasi į partijos vidaus reikalus.

REKLAMA

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis sako, kad kaltinimus dėl kyšininkavimo pateikusi prokuratūra šiurkščiai kišasi į partijos vidaus reikalus.

Prokuratūros kaltinimuose teigiama, kad E. Masiulio prašymu tuometinis „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis 2015 metų lapkritį pareikalavo Antano Guogos atsisakyti kurti partijoje atskirą frakciją.

„Politikoje konkurencija normalus dalykas, A. Guoga konkuravo su manimi, visada siekiau, kad partija būtų vieninga ir stiprėtų. (..) A. Guogos noras kuri atskirą frakciją yra silpninantis, o ne stiprinantis (veiksmas – BNS). Mano pareiga buvo, kad partija nesiskaldytų. Partija nėra uždara sekta, diskusija išplito už partijos ribų“, – Vilniaus apygardos teismui pirmadienį sakė E. Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis piktinosi, kad „viskas, kas naudinga A. Guogai, naudinga prokurorui“.

„A. Guoga buvo tiesioginis mano konkurentas dėl partijos pirmininko posto, ir frakcijos „Klestinti Lietuva“ kūrimas kaip iniciatyva atsirado tada, kai A. Guoga man pralaimėjo suvažiavime ir nuo tada prasidėjo tam tikras politinis šantažas, spaudimas, veiklos, kuriomis vedė į tai, kad A. Guoga siekė suskaldyti ir susilpninti partiją, galbūt pašalinti mane teisėtą per suvažiavimą išrinktą pirmininką“, – žurnalistams teisme sakė E. Masiulis.

REKLAMA

Pasak jo, A. Guoga užsiminęs, kad „bendras darbas“ vyks toliau, jei partija oficialiai nuspręstų kas mėnesį jo kaip politiko veiklai nušviesti žiniasklaidoje skirti 10 tūkst. eurų, A. Guoga tokiu atveju žadėjo neskaldyti partijos.

Pasak jo, apie tai kalbama buvo ir partijos viduje, iniciatyva iki galo nebuvo realizuota.

Pasak E. Masiulio, slapta teisėsaugos užfiksuotuose pokalbiuose yra užfiksuotas jo ir R. Kurlianskio pokalbis, jame R. Kurlianskis sako, kad rytoj susitinka su A. Guoga ir klausia E. Masiulio, ką jam pasakyti.

REKLAMA
REKLAMA

„(Įraše -BNS) yra vienas mano sakinys: „Pasakyk jam, kad neskaldytų parjos ir kad dirbame kartu“. Tai kaip tai galima traktuoti? Prokuroras traktuoja taip kaip prašymą, aš traktuoju – mandagus žmogus mandagiam žmogui užduoda klausimus ir atsako“, – teigė E. Masiulis.

Jis tikina, kad neorganizavo A. Guogos ir R. Kurlianskio susitikimų, o neskaldyti A. Guogos partijos įtikinėjo partijos vadovybė.

Kaip anksčiau rašė BNS, A.Guoga yra teigęs, jog papirkimu įtariamas „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis spaudė jį nekurti atskiros frakcijos Liberalų sąjūdyje. Jis apie tai sakė informavęs ir teisėsaugą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Masiulis, kaip ir R. Kurlianskis, pirmadienį atsisakė atsakyti į proceso dalyvių klausimus.

Prašys papildyti bylos medžiagą

E. Masiulis vėliau žurnalistams sakė esąs įsitikinęs, kad ne visa medžiaga teismą yra pasiekusi ir jis sieks, kad ji būtų byloje.

„Mes ir toliau atskiruose proceso etapuose, kada bus svarstomos atskirtos temos, prašysim, teiksim prašymus, reikalausim, kad prokuroras pateiktų papildomą medžiagą, papildomą informaciją, kurios šiuo metu, dėl jam naudingų priežasčių, jis teismui nepateikė“, – žurnalistams sakė E. Masiulis.

REKLAMA

Pasak jo, nepateiktą medžiagą sudaro jo gynybos prašymas papildytą Valstybinės mokesčių inspekcijos tyrimą dėl netesėto praturtėjimo, „kai kurių valstybės vadovų laiškai, kurie vienaip ar kitaip susiję su byloje dalyvaujančiais subjektais“.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ balandžio pabaigoje paskelbė elektroninius laiškus E. Masiuliui iš prezidentei priskiriamo elektroninio pašto, juose aptariamos generalinio prokuroro skyrimo aplinkybės, E. Masiuliui siūloma perduoti LNK televiziją valdančio koncerno „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, „kad patrauktų savo skaliką“, turint mintyje žurnalistą Tomą Dapkų.

REKLAMA

Pasak E.Masiulio, A. Guogą domino Seimo pirmininko, premjero, rinkimų štabo vadovo pareigos. E. Masiulis sakė bandęs integruoti A. Guogą į partijos gyvenimą, nors buvo siūlymų jį šalinti.

Prokurorai teigia, kad R. Kurlianskis davė 106 tūkst. eurų kyšį E. Masiuliui už koncernui naudingų sprendimų priėmimą Seime.

Abu kaltinamieji tikina, kad pas E. Masiulį rasti pinigai – 90 tūkst. eurų – buvo R. Kurlianskio paskola. E. Masiulis teisme pakartojo dar tyrimo metu išsakytą versiją, kad šiuos pinigus su artimais giminaičiais ketino panaudoti investicijoms į nekilnojamąjį turtą. 16 tūkst. eurų grynais ketino atiduoti žmonos sesei, kad ji naudotų lėšas buto Nidoje įrengimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Piktinasi kaltinimais dėl dalyvavimo televizijos laidoje

„Aš, kaip politikas, privalėjau bendrauti su įvairiomis grupėmis, todėl ir bendravau su R. Kurlianskiu, jis jokių neteisėtų prašymų nėra pateikęs“, – teismui pareiškė E. Masiulis.

Buvęs Seimo narys pareiškė, kad kaltinimai, susiję su dalyvavimu televizijos laidoje, yra žodžio laisvės pažeidimas.

„Esu kaltinamas, kad dalyvavau laidoje. Esu pirmas, kuris teisiamas už dalyvavimą laidoje, esu persekiojamas už žodžio laisvę, esu įsitikinęs, kad šis kaltinimas yra antikonstitucinis“, – sakė E. Masiulis.

REKLAMA

Kaltinimuose nurodoma, kad R. Kurlianskis organizavo E. Masiulio pasisakymus koncernui priklausančių televizijų laidose.

Generalinė prokuratūra skelbė, kad E. Masiuliui kyšis perduotas už sprendimus svarstant Vartojimo kredito ir Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymų projektus, Seimo nutarimą dėl kelio Vilnius-Utena.

E. Masiulis tikina, kad jam projektas dėl kelio tiesiog atrodęs kaip per didelis finansinis įsipareigojimas valstybei, siūlymas dėl atsiskaitymo grynaisiais ribojimo liberalams nebuvo priimtinas, nes liberalai iš principo yra prieš bet kokius ribojimus ir jų nepalaiko.

REKLAMA

„(Tai buvo) nuoseklios elgsenos motyvai, o ne koks nors apskaičiavimas“, – tikino E. Masiulis.

Teisėsauga įtaria, kad kyšis buvo duotas ir už tai, kad iš Vilniaus savivaldybės tarybos darbotvarkės būtų išbrauktas svarstymas dėl paminklo Jonui Basanavičiui.

E. Masiulis šį kaltinimą taip pat atmeta. Jis sakė manęs, kad reikia laiko platesnei visuomenės diskusijai.

„Neturiu kompetencijos siūlyti, kurioje vietoje turi būti statomas paminklas J. Basanavičiui, aš nieko neįtakojai, nesiekiau paveikti Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, man nebuvo siūlomas joks atlygis“, – teisme tvirtino E. Masiulis.

Pareigūnai įtaria, kad kyšis E. Masiuliui buvo duotas ir tam, kad, pasinaudodamas savo įtaka, paveiktų ir kitus Liberalų sąjūdžio frakcijos 2012–2016 metų kadencijos Seime narius priimti sprendimus koncerno naudai.

Tuo metu E. Masiulis teisme kelis kartus pakartojo nesiekęs paveikti frakcijos narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų