Jone nukentėjusiaisiais pripažinta beveik šimtas asmenų.
Su žurnalistais bendravusi nukentėjusioji Aušra prieš bylą pasakojo sulaukusi žinučių su reikalavimu susimokėti. Jos nuotraukos paviešintos nebuvo, tačiau moteris susirūpino, kad gali būti panaudoti jos asmeniniai duomenys.
Nukentėjusiuoju pripažinta ir klinika „Grožio chirurgija“.
„Mes esame civilinis ieškovas. Kol kas ieškinys yra 150 tūkstančių (eurų – BNS), bet mes, manau, jį dar tikslinsime“, – žurnalistams sakė klinikos atstovas Darius Petraitis.
Apie tai, kad sulaukė grasinančių žinučių, pasakojo ir kiti nukentėjusieji.
Byla nagrinėjama uždaruose posėdžiuose.
Byloje gydytojas odontologas Eugenijus Čiuplevičius, informacinių technologijų specialistas, verslininkas Andrius Miškelevičius ir IT specialistas Simanas Venčkauskas kaltinami neteisėtu informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu, šios informacijos atskleidimu ir panaudojimu, turto prievartavimu.
Bylos duomenimis, kaltinamieji iš bendrovės duomenų bazių įgijo privačius klinikos pacientų duomenis ir vėliau prievartavo turtą grasindami šiuos duomenis paviešinti.
Iš „Grožio chirurgijos“ reikalauta 500 tūkst. eurų vertės „bitcoin“ kriptovaliutos, iš klinikos klientų – nuo 50 iki 800 eurų.
Ieškinių suma dėl padarytos neturtinės žalos siekia 230 tūkst. eurų, dar kelis tūkstančius eurų gali siekti turtinė žala.
Dalis nukentėjusiųjų – užsienio piliečiai. Tikslios sumos, kiek nusikaltėliams galėjo būti pervesta pinigų, neturima, nes dalis galbūt nukentėjusių asmenų į teisėsaugą nesikreipė.
Iš viso pavogti daugiau nei 22 tūkst. klinikos klientų duomenys. Nukentėjusiaisiais byloje pripažinti beveik šimtas asmenų.
Nustatyta, kad į „Grožio chirurgijos“ klientų duomenų bazę įsilaužta panaudojus buvusio klinikos darbuotojo prisijungimo duomenis. E. Čiuplevičius anksčiau yra dirbęs klinikoje „Grožio chirurgija“, tačiau prisijungta buvo ne su jo duomenimis.