• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Teismas pirmadienį uždraudė Vilniaus savivaldybei pasirašyti sutartį su koncerno „Icor“ bendrove „Axis industries“ dėl Nacionalinio stadiono koncesijos, BNS patvirtino savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Tokį sprendimą Vilniaus apygardos teismas priėmė iš konkurso pašalintos bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas prašymu.

Vilniaus nacionalinis stadionas teismo prašė sustabdyti visas koncesijos konkurso procedūras, įpareigoti savivaldybę bei Kūno kultūros ir sporto departamentą nesudaryti koncesijos sutarties su „Axis industries“, iki bus priimtas galutinis teismo sprendimas byloje, kurioje įmonė prašo ją gražinti į konkursą.

Teismas bendrovės prašymą patenkino tik iš dalies – jis nesustabdė visų konkurso procedūrų, tik nurodė, jog kol kas negalima pasirašyti sutarties.

REKLAMA
REKLAMA

„Savivaldybė neįrodė, jog pritaikius laikinąsias apsaugos priemones visuomenei gali kilti reali žala ir jog visuomenės intereso tenkinimas reikalauja ypatingos skubos, taip pat jog būtų prarastas ES finansavimas ir dėl to projektas apskritai žlugtų. Teismas nutarė iš dalies tenkinti bendrovės prašymą ir įpareigojo Vilniaus miesto savivaldybę bei Kūno kultūros ir sporto departamentą nesudaryti koncesijos sutarties“, - BNS informavo teismas.

REKLAMA

Sprendimą per 7 dienas galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pasak P. Poderskio, savivaldybė planuoja jį skųsti, tačiau tai neužkerta kelio toliau derinti sutarties sąlygas su konkurso laimėtoja bei miesto taryboje.

„Nieko kito ir nesitikėjome. Tačiau svarbu, kad procedūros tęstis gali ir mes jas tęsime. Teismas uždraudė pasirašyti sutartį, visa kita, kas su ja susiję – derybos, tarybos sprendimai, kurie gali būti reikalingi, su tuo mes toliau dirbsime. O šitą sprendimą esame įvertinę ir atitinkamai reaguosime“, – BNS sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus nacionalinio stadiono bendraturtis ir vadovas Renatas Načajus sakė, jog savivaldybė rinkosi jai naudingą kelią – proteguojant vieną bendrovę, kuo greičiau „prastumti“ sutartį.

„Valdantieji darė daugybę procesinių pažeidimų, nesivadovavo teisės aktais, du kartus mus neteisėtai išmetė iš konkurso. Manome, kad Vilnius ir Lietuva nusipelnė geriausio įmanomo daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu, o norima pasirašyti sutartis to nesuteiks – ji naudinga ne visuomenei, o konkrečiai bendrovei ir asmenims“, – išplatintame komentare sakė R. Načajus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konkurso komisija Vilniaus nacionalinį stadioną antrą kartą iš pirkimo pašalino sausio pabaigoje dėl nepakankamos kvalifikacijos ir galbūt melagingai teiktų duomenų. Anot savivaldybės, įmonė per daugiau nei du mėnesius taip ir nepateikė įrodymų, kad jos ar jos partnerių pajėgumai yra realūs, užtikrinti ir pakankami sėkmingam projekto įgyvendinimui, o tai darydama klaidino vertinimo komisijos narius ir ekspertus.

REKLAMA

Vasario pabaigoje Vilniaus taryba pritarė 79,9 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono statybų sutarčiai su „Axis industries“. Ją planuota pasirašyti per mėnesį.

Pagal projektą, komplekse su stadionu dar būtų lengvosios atletikos aikštė, įvairios treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės, vaikų darželis, biblioteka.

Planuojama, kad 36,5 mln. projekte investuos valstybė, 33,5 mln. eurų sudarys Europos Sąjungos parama, 2,96 mln. – savivaldybės lėšos.

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987-ųjų, pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008-aisiais, tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų