„Byloje nėra įrodymų, kurie leistų spręsti, kad stadiono būklė kelią tokią grėsmę aplinkos ar visuomenės saugumui bei sveikatai, dėl ko egzistuotų būtinybė kuo skubiau pradėti grėsmes galinčius pašalinti statybos darbus. (...) Teismui pateikti duomenys apie birželį sudarytą sutartį, pirkimo stabdymas netenka prasmės, todėl taikytina alternatyvi priemonė – sutarties vykdymo sustabdymas“, – rašoma liepos 5 dieną priimtoje teismo nutartyje.
Apeliacinis teismas panaikino gegužę Kauno apygardos teismo priimtą nutartį, kuria „Versinos“ prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo buvo atmestas.
„Versina“ teisme siekia, kad būtų panaikintas Kauno miesto savivaldybės sprendimas konkurso laimėtoja paskelbti Turkijos kompaniją „Kayi Insaat Sanayi ve Ticaret“ ir nurodyta iš naujo vertinti konkurso dalyvių pasiūlymus. Šias pretenzijas Kauno apygardos teismas dar nagrinės.
Kauno miesto savivaldybė birželio viduryje su „Kayi Insaat Sanayi ve Ticaret“ pasirašė 46 mln. eurų vertės rekonstrukcijos sutartį. Stadiono rekonstrukciją savivaldybė planavo pradėti liepą, o baigti per 20 mėnesių.
Iš viso konkurse dalyvavo 8 tiekėjai. Mažiausią kainą – 34,95 mln. eurų – siūlė Turkijos kompanija, bendrovės „Versina“ ir „KRS“ darbus siūlė atlikti už 35,5 mln. eurų.
Įmonių „Eikos statyba“ ir „Eika“, „YIT Kausta“, „Mitnija“ nenurodomos vertės pasiūlymai atmesti dėl per didelių kainų, o bendrovių „Autokausta“, „Kauno tiltai“ ir „Fima“, „Hidrostatyba“, „Šilutės automobilių keliai“ ir „HSC Baltic“, „LitCon“ ir „Dzūkijos statyba“ pasiūlymai atmesti, nes jie neatitiko reikalavimų.
Stadiono rekonstrukciją nesėkmingai bandė sustabdyti ir Vilniaus statybų bendrovė „LitCon“, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas birželį atmetė jos skundą dėl laikinųjų apsaugos priemonių.