Prokuratūra jiems siūlo skirti 90 parų areštą ir jo vykdymą atidėti. Tai reiškia, jei Vilčinskai nepadarys naujų reikšmingų nusižengimų, realaus arešto gali išvengti.
M. Vilčinskui siūloma bausmės vykdymą atidėti metams, o I. Vilčinskienei prašoma bausmės vykdymą atidėti 10 mėnesių laikotarpiui, prokurorė prašo, kad asmenys nurodytu laiku būtų namuose, tęstų darbą arba užsiregistruotų Užimtumo tarnyboje. Prokurorė taip pat siūlo teismui įpareigoti asmeninis dalyvauti specialiose tėvystės programose.
Tuo metu prieš metus, kuomet sutuoktinių byla buvo baigta baudžiamuoju įsakymu (nerengiant žodinio bylos nagrinėjimo), jiems buvo skirta 60 parų arešto bausmė. Buvo atsižvelgta į tai, kad jie pripažino kaltę, kitas aplinkybes. Procesą užbaigiant baudžiamuoju įsakymu, paprastai siūloma švelnesnė bausmė, nei tokią pat bylą nagrinėjant žodinio proceso tvarka.
Vėliau pora išsireikalavo žodinio bylos nagrinėjimo, teisme ėmė neigti kaltę.
ELTA primena, kad pernai, liepos 18 d. Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, buvo pagrobti tuomet 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai. Praėjus kelioms savaitėms pranešta, jog pasieniečiai netoli Baltarusijos pasienio sulaikė savo mažamečius vaikus pagrobusius tėvus I. ir M. Vilčinskus, vaikai perduoti laikinai globai. Teisėsauga įtaria, kad tėvai, pagrobę savo vaikus, bandė bėgti į Baltarusiją. Vaikai, sulaikius jų tėvus, buvo grąžinti į globos namus.
Šiemet sausį vaikai buvo grąžinti tėvams, atsižvelgus, kad tėvai pradėjo priimti tėvų siūlomą pagalbą.
Minimi vaikai iš tėvų teismo sprendimu buvo paimti pernai gegužę, atsižvelgiant į tai, kad vaikai nelankė ugdymo įstaigų, jų tėvai nesudarė vaikams sąlygų socializuotis, patys tėvai teigė nepripažįstantys Lietuvos įstatymų.
Kaip anksčiau skelbė Valstybės saugumo departamentas (VSD), Kaune savo vaikus, kaip įtariama, pagrobę asmenys priskiria save „suverenų“ judėjimui.
„Vadinamieji „suverenai“, kuriais esantys skelbiasi ir savo vaikus iš valstybės laikinos globos pagrobę sutuoktiniai, vadovaujasi valstybės teisėtumą neigiančia antivalstybine ekstremistine ideologija. „Suverenais“ pasiskelbę asmenys nepripažįsta valstybės institucijų sprendimų ir yra įsitikinę, kad gali nevykdyti teisės aktuose įtvirtintų gyventojų pareigų“, – skelbė VSD.