Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA) teisme įrodė, kad būtina mokėti ir už tą muziką, kuri transliuojama per radiją, skelbia "15 min.".
Vilniaus statybos bendrovė "Viti" Lietuvos gretutinių teisių asociacijai (AGATA) turės sumokėti beveik 4 tūkst. litų už sostinės prekybos centre "Statybų alėja" per radijo stotis transliuojamą muziką.
Vilniaus apygardos teismas pripažino, kad nesudarydama sutarties su asociacija dėl fonogramų viešo paskelbimo ir nesumokėdama atlygio atlikėjams ir fonogramų gamintojams, "Viti" pažeidė intelektinės nuosavybės teises. AGATA teisininkas Rytis Šeškaitis teigė, kad toks teismo sprendimas sudaro precedentą, pagal kurį ir iš kitų prekybos centrų, kuriuose transliuojamos radijo stotys, bus galima reikalauti atlygio.
"Tai pirmoji tokia byla, kurioje pasiekėme pergalę. Tikimės, kad ateityje kovoti su mokesčių atlikėjams ir fonogramų gamintojams nemokančiomis įmonėmis bus lengviau", - sakė R.Šeškaitis.
"Viti" asociacijai už prekybos centre "Statybų alėja" grojančią muziką mokesčių nemokėjo nuo pat jo atidarymo. Į bendrovę AGATA kreipėsi dar 2003-iaisiais. "Dar pasitaiko tokių teisininkų ir bendrovių, kurios mano, kad jei muzika skamba per radijo stotį, mokėti nereikia. Ir anksčiau turėdavome ilgai įrodinėti, kad už muzikos naudojimą verslo reikmėms reikia mokėti, bet pavykdavo susitarti. Su "Viti" nepavyko, todėl ir padavėme į teismą", - aiškino AGATA direktorė Liudmila Balcevič.
Anot jos, reikia mokėti už bet kurioje vietoje panaudotą muziką ar jos įrašus, jei tai buvo skirta ne savo malonumui. Būtina atlyginti ne tik už prekybos centruose ir kavinėse, bet ir autobusuose leidžiamus muzikos įrašus. "Apskaičiuoti mokesčius už muziką yra labai sudėtinga, yra sukurta tarifų sistema. Trumpai tariant, radijo stotys turi pervesti tam tikrą procentą pinigų nuo apyvartos, o mokestis parduotuvėms ir kavinėms skaičiuojamas pagal plotą", - teigė L.Balcevič.