Vilniaus tarybos narys, Liberalų sąjūdžio atstovas Arūnas Štaras pažeidė tarnybinę etiką, tarnybiniu automobiliu važinėdamas po darbo valandų į kito tarybos nario vakarėlį, kuris kartu buvo ir neformalaus pobūdžio savivaldybės valdančiosios koalicijos susitikimas.
Šį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vasario 14 dieną priimtą sprendimą pirmadienį patirtino Vilniaus apygardos administracinis teismas.
Išnagrinėjęs A.Štaro skundą VTEK dėl sprendimo panaikinimo, atmetė pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą, pranešė teismo atstovė spaudai.
2007-ųjų lapkričio 15 dieną Vilniaus miesto tarybos narys ir tuometinis vicemeras A.Štaras ir dar keli savivaldybės atstovai tarnybiniais automobiliais po darbo valandų vyko į privatų kito Vilniaus miesto tarybos nario surengtą vakarėlį motelyje ,,Vilnoja".
A.Štaras kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti VTEK sprendimą kaip nepagrįstą. Pareiškėjas teismui paaiškino, kad komisija savo sprendimą grindžia klaidinga nuostata, jog savivaldybės valdančiosios koalicijos pasitarimai vertintini tik kaip politinė veikla, kurią vykdo politinės partijos ar organizacijos bei jų atstovai.
Pareiškėjo nuomone, komisija painioja politinę veiklą, kurią vykdo politinės partijos ir jų atstovai, su savivaldybės politine veikla, kurią vykdo savivaldybės politikai. Savivaldybės frakcijų posėdžiai ar susitikimai yra įstatymais įteisinta savivaldybės politikų veikla, be kurios neįmanomas efektyvus savivaldybės tarybos darbas.
A.Štaro nuomone, komisija savo sprendime nepagrindė, jog vykdamas į frakcijos susitikimą jis naudojosi tarnybiniu automobiliu savo asmeniniams ar savo partijos, ar kitokiems, ne su savivaldybės veikla susijusiems tikslams. Valdančiosios koalicijos susitikimą reikėtų vertinti kaip vieną iš savivaldybės renginių. Jame pareiškėjas dalyvavo kaip savivaldybės mero pavaduotojas.
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, priėjo išvadą, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas teisėtas ir pagrindo jį naikinti nėra.
Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo 2 straipsnio 3 dalis įtvirtina, kad viešieji interesai - visuomenės suinteresuotumas, kad asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, visus sprendimus priimtų nešališkai ir teisingai.
Įstatyme numatyta, kad viešųjų interesų viršenybei užtikrinti asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, privalo nesinaudoti ir neleisti naudotis jokia valstybės nuosavybe, taip pat ir valstybei nuomojama nuosavybe, kitokiai nei tarnybinei veiklai.
A.Štaras ne tarnybinės užduoties vykdymui pasinaudojo tarnybiniu automobiliu, dalyvavo neformaliame valdančiosios koalicijos susitikime, todėl pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 3 straipsnio 6 dalį.
Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apeliaciniu skundu skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.