Drąsiaus Kedžio dukros pedofilijos bylą tyrusi ir dėl tarnybinių nusižengimų iš darbo atleista Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Genovaitė Ročienė iš tarnybos atleista pagrįstai. Taip nusprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ir atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
G. Ročienė kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti kaip neteisėtus Generalinės prokuratūros praėjusių metų spalio 22-osios tarnybinio patikrinimo išvados pagrindu jai skirtą tarnybinę nuobaudą - atleidimą iš tarnybos Kauno miesto apylinkės prokuratūroje ir atleidimą iš tarnybos prokuratūroje. Pasak G. Ročienės, ji dirbo nepažeisdama įstatymų, griežčiausia tarnybinė nuobauda jai skirta neteisėtai, nepagrįstai, pažeidžiant procedūras. G. Ročienės manymu, tarnybinis tyrimas vyko tendencingai, tarnybinio patikrinimo išvadoje nurodyti pažeidimai nėra esminiai.
Generalinė prokuratūra prašė teismo atmesti skundą kaip nepagrįstą - esą tarnybinė nuobauda prokurorei buvo skirta pagrįstai, atsižvelgiant į tai, kad G. Ročienė, vykdydama jai pavestą prokurorinę kontrolę, nesiėmė visų įstatyme numatytų priemonių, netinkamai kontroliavo, kaip vyksta tyrimas, nesiėmė priemonių, kad nedelsiant būtų atlikti būtiniausi veiksmai.
Generalinės prokuratūros manymu, prokurorė savo veiksmais padarė žalą prokuratūros, kaip institucijos, prestižui visuomenėje, buvo pakirstas pasitikėjimais prokurorais kaip nešališkais ikiteisminio tyrimo organizatoriais ir vadovais.
VAAT teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo išvadą, kad griežčiausia tarnybinė nuobauda G. Ročienei skirta pagrįstai ir teisėtai, todėl nėra teisinio pagrindo ją naikinti. Kaip rašoma teismo sprendime, tarnybinės nuobaudos skyrimą sąlygojo grubūs pažeidimai, G. Ročienės padaryti kontroliuojant bei vykdant ikiteisminį tyrimą. Pirminių, būtiniausių veiksmų, kurie būtų turėję įtakos ikiteisminio tyrimo trukmei ir sėkmei, neatlikimas, aukštesnio prokuroro konkrečių reikalavimų nevykdymas pakenkė bylos tyrimui.
Šis VAAT sprendimas dar per 14 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas praėjusių metų spalio 6 dieną, primena ELTA. Komisijos nariai teigė maną, kad klaidos buvo padarytos ne dėl kažkokių tikslų, o dėl kompetencijos tokių nusikaltimų tyrime trūkumo.
Tuometis generalinis prokuroras Algimantas Valantinas D. Kedžio dukros pedofilijos bylą tyrusiems prokurorams skyrė beveik tokias pačias nuobaudas, kokias siūlė prokurorų darbą vertinusi specialiai sudaryta komisija. Griežtesnių nuobaudų, nei buvo siūlyta, sulaukė du Generalinės prokuratūros prokurorai - prokuroras Sigitas Jankauskas ir vyriausiasis prokuroras Zenonas Burokas.
Z. Burokui A. Valantinas skyrė papeikimą, o S. Jankauską nuspręsta pažeminti pareigose. Komisija buvo siūliusi Z. Burokui skirti pastabą, o S. Jankauskui - papeikimą.
Bausmės Kauno prokurorams po A. Valantino sprendimo nepasikeitė - nuspręsta atleisti Kauno miesto apylinkės prokuratūros prokurorę G. Ročienę, Kauno miesto vyriausiojo prokuroro pavaduotoją Ritą Čivinskaitę ir Kauno apygardos prokurorą Andrių Kiuršiną pažeminti pareigose, Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojui Nerijui Marcinkevičiui skirti papeikimą, o Civilinių bylų skyriaus prokurorei Solveigai Gradzevičienei - pastabą.