Skundą LLRA-KŠS grindė tuo, kad dovanėles vaikams – saldainius – pirko ir dalino visuomeninė organizacija Lietuvos lenkų sąjunga, o ne partija, ir tai esanti sena kasmetinė tradicija.
LLRA-KŠS pažymėjo, kad renginiuose dalyvavę jos Seimo nariai agitacinių kalbų nesakė, o dalyvauti jiems priklausė pagal pareigas ir su partine priklausomybe tai nesusiję.
VAAT tokie argumentai neįtikino: teismas pareiškė pritariantis Vyriausiosios rinkimų komisijos išvadai, kad LLRA-KŠS ir Lietuvos lenkų sąjungos atstovai „bendrai veikė rinkimų politinės kampanijos metu“.
Teismas pažymi, kad LLRA-KŠS pirmininkas Waldemaras Tomaszewskis (Valdemaras Tomaševskis) yra ir Lietuvos lenkų sąjungos bei Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus vadovas, ir, žinodami šias juridinių asmenų sąsajas bei tai, kad vyksta savivaldos rinkimų kampanija, politikai turėjo elgtis apdairiau.
Pasak teismo, nors LLRA-KŠS ir kartu Lietuvos lenkų sąjungos atstovai kalėdiniuose renginiuose apie rinkimus nekalbėjo, partija, žinodama savo sąsajas su Lenkų sąjunga ir tai, kad vyksta kampanija, „turėjo veikti apdairiai ir vengti susidaryti situacijoms, kai bendro veikimo politinės kampanijos metu regimybė tampa akivaizdi“.
Gruodžio pabaigoje teismo priimtas sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui,
VRK pernai birželį priėmė sprendimą, kad LLRA-KŠS eglučių įžiebimo šventėse Vilniaus rajone dovanomis vaikams netiesiogiai papirkinėjo rinkėjus prieš tuomet artėjančius savivaldos rinkimus kovą.
VRK pažymėjo, kad dovanėles vaikams – saldainius – pirko Lietuvos lenkų sąjunga, kuri yra glaudžiai susijusi su LLRA-KŠS: minėtosios organizacijos valdymo organuose dalyvauja buvę kandidatai į savivaldybės tarybą, mero postą, organizacijoms vadovauja W. Tomaszewskis.
Nors renginių metu dovanėles įteikė samdyti animatoriai, anot komisijos, juose dalyvaujantys ir rinkimams besiruošiantys kandidatai „buvo propaguojami ir didinamas jų žinomumas“.
Rinkimų kodeksas kampanijos laikotarpiu draudžia tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis, paslaugomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėjus dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už vieną ar kitą kandidatą ir kitaip paveikti rinkėjų valią.
Rinkėjų papirkimu nelaikomas tik informacinės medžiagos – veiklos ar rinkimų programos, biografijos ar kitokių informacinio turinio lankstinukų, kalendorių, atvirukų, lipdukų ir panašiai – platinimas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!