Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Arūnas Žukauskas per spaudos konferenciją pasakojo apie organizuotą grupę, kuri visoje Lietuvoje vykdė sukčiavimus.
„Nukentėjusiųjų yra šimtai. Galimai ne visi jie yra identifikuoti. Tada atkreipiame Lietuvos gyventojų dėmesį į 3 bendroves „Euro sprendimai“, „Sėkmingas prekybininkas“ ir „Autentika“. Jei esate sudarę sutartis su kažkuria iš jų, kreipkitės į pareigūnus, nes, galimai, tapote sukčių auka.“
Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Laurynas Čyvas pasakojo, kad buvo gauta informacija, kuri padėjo identifikuoti sukčiavimo atvejus visoje Lietuvoje.
„Veikla buvo vykdoma prisidengiant įmonių pavadinimais. Viena kryptis – statybos ir remonto darbai. Mažesniuose miesteliuose buvo talpinami skelbimai, kad įmonės kokybiškai atlieka remonto darbus.
Asmenys atvykdavo į vietą, bendraudavo įtaigiai. Kai sutardavo dėl statybos darbų, buvo pasirašomos sutartys. Bet išviliodavo pinigus – imdavo avansą už darbą, už medžiagas. Bet tų darbų niekas taip ir neatlikdavo. Jie orientavosi į mažesnių miestelių gyventojus, kurie yra labiau pažeidžiami.
Kita veiklos kryptis – automobilių pirkimas. Ši veikla buvo ypatingai intensyvi. Buvo sudaromas solidžios įmonės įvaizdis. Esą buvo vadovas, projektų vadovai, vadybininkai – įspūdis buvo sudaromas tikrai stiprus. Vėl buvo pasirašomas šūsnis dokumentų.“
Prokuroras pridūrė, kad iš viso buvo sulaikyta 11 asmenų – 8 vyrai ir 3 moterys. 8 iš jų jau buvo teisti. Kiti kol kas nebuvo žinomi teisėsaugai. Neteistos buvo dvi moterys ir 1 vyras.
Vadeivai – 45 metai, jis gyvena Marijampolėje, nors deklaravęs, kad gyvena Vilkaviškyje. Jo „biografijoje“ – 11 teistumų.
Ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroro prašymu, teismas 4 įtariamiesiems skyrė suėmimą 2-3 mėnesių laikotarpiui, likusiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.