„Komitetas pritarė nutarimui atleisti poną Laužiką iš einamų pareigų pažeminus teisėjo vardą“, – po komiteto posėdžio žurnalistams sakė TTK pirmininkė valstietė Agnė Širinskienė.
Ji neatskleidė, ar sprendimas priimtas vienbalsiai.
„Nenorėčiau išduoti uždaro posėdžio rezultato“, – sakė politikė.
Nuo balsavimo nusišalino TTK nariai, buvę advokatai Rimas Andrikis, Irena Haase ir Stasys Šedbaras, nes pažįsta E. Laužiką.
Dėl E. Laužiko atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo dar turės balsuoti visas Seimas.
Pats teisėjas su advokatu Mindaugu Dūda ketvirtadienį dalyvavo Seimo komiteto posėdyje. Bendrauti su žurnalistais jis atsisakė, sakydamas, kad vyksta ikiteisminis tyrimas.
E. Laužikas su dar septyniais teisėjais yra įtariamasis baudžiamojoje korupcijos byloje.
Teisėjai įtariami, kad ėmė kyšius už palankius sprendimus tiek administracinėse, tiek civilinėse, tiek baudžiamosiose bylose. Kyšių sumos galėjo siekti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.
Naujienų portalas 15min.lt skelbė teisėsaugos įtarimus, kad E. Laužikas už patarimus ir sprendimus Vijūnėlės „dvaro“ byloje gavo 5 tūkst. eurų ir kalakutą.
Pasak portalo, kyšį teisėjas galimai priėmė iš sostinės verslininkės Oksanos Sakalauskienės. Moteris patvirtina ilgametę pažintį su teisėju, bet neigia jį papirkusi.
Teisėsaugos duomenimis, E. Laužikas už neteisėtą atlygį teikė O. Sakalauskienei konsultacijas ir patarimus Druskininkų mero Ričardo Malinausko, taip pat pastato savininkų – Zinos ir Žilvino Povilonių – naudai: patarė surašyti prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones - stabdyti įpareigojimą nugriauti pastatą per pusmetį ir vėliau šį prašymą su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija tenkino.
Iš viso teisėjų korupcijos tyrime įtarimai pateikti 48 asmenims, tarp jų - aštuoniems teisėjams.