• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei sugalvosite vasarą pasidomėti savo gimtojo Tauragės krašto apylinkėmis, lankytinomis vietomis ar objektais, patariame tai daryti patiems ir negaišti laiko informacijos ieškant Tauragės turizmo informacijos centre.

REKLAMA
REKLAMA

Informacija nepasiekiama  


Sumanymas buvo, jus, mielieji skaitytojai, informuoti apie Pagramančio regioninį parką, kaip apie patrauklią Europos turizmo vietovę. Būtent šis regioninis parkas dalyvavo projekte „Patrauklios Europos turizmo vietovės. Turizmas ir saugomos teritorijos“. Šią informaciją apie jau pasibaigusį projektą skelbė Tauragės rajono savivaldybės interneto puslapis.

REKLAMA

Svetainėje apie Pagramančio regioninį parką, kaip vieną projekto dalyvių, informaciją pateikė Turizmo informacijos centro vadovė Virginija Jankevičienė. Pasak V.Jankevičienės, „tikimasi, kad dalyvavimas projekte padės pristatyti vietiniams ir užsienio turistams Pagramančio regioninį parką, ypač vertingus gamtos požiūriu  Jūros vidurupio ir Akmenos žemupio kraštovaizdžio kompleksus, Plynosios pelkės biocenozę, išsaugoti kultūros paveldo vertybes“, o mums belieka tikėtis, kad šiuo metu niekas, o ypač užsienio turistai, nesugalvos tuo pasidomėti, nes vargu ar gaus atsakymus apie turizmą Tauragės krašte. Ant užrakintų Turizmo informacijos centro durų kabantis lapelis su telefono numeriais, kuriais reikėtų kreiptis norint gauti informacijos, – menka paguoda, nes į skambučius, deja, niekas neatsiliepia.

REKLAMA
REKLAMA

Paskambinę į Tauragės kultūros centrą ir paklausę, kodėl darbo metu neįmanoma susisiekti su Turizmo informacijos centru, buvome informuoti, kad šio centro vedėja V.Jankevičienė šiuo metu atostogauja, o turizmo organizatorė Ingrida Januševičienė yra pranešusi, kad kaip lankosi pas gydytoją. I,Januševičienės darbe nebūsią ir kitą dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikisi turistų antplūdžio

Pagramančio regioninio parko Lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė patikino, kad prieš dalyvaujant projekte ir norint atitikti jo keliamus reikalavimus parke keisti nieko nereikėjo.

„Kasmet regioninio parko lankomos vietovės, rekreacinės teritorijos tobulinamos ir gražinamos, priklausomai nuo finansavimo” teigė R.Krompalcienė.

REKLAMA

Pagrindiniai dalyvavimo šiame projekte tikslai ir siekiai, anot Lankytojų centro administratorės, – pasiekti, kad kuo daugiau Lietuvos ir užsienio šalių piliečių sužinotų ir aplankytų unikalias Pagramančio regioninio parko vietoves ir susipažintų su gamtos bei kultūros paveldo objektais.

REKLAMA

Parke kasmet apsilanko apie 700–800 poilsiautojų (Lankytojų centro duomenys).

„Po dalyvavimo projekte tikimės didesnio turistų antplūdžio, nes daugelis per mūsų šalies televiziją pamatys  mūsų gražią ir natūralią gamtą, filmai apie parką bus pristatomi ir užsienyje”, pasakojo R.Krompalcienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Puiki vieta poilsiauti

Pagramančio regioninis parkas įsikūręs tarp Tauragės ir Šilalės, apima Jūros ir Akmenos upių baseinus su miškais, piliakalniais ir slėniais. Pagramantis garsus savo istorine praeitimi, regioniniame parke stūkso aštuoni piliakalniai su skirtingais vaizdais, struktūra ir legendomis.

REKLAMA

Parką sudaro penki draustiniai – Tyrelių, Akmenos ir Jūros upių kraštovaizdžio, Lylavos hidrografinis ir Plynosios aukštapelkės telmologinis. Šiuose draustiniuose įrengti keturi pėsčiųjų pažintiniai takai.

„Pagramančio regioninio parko Lankytojų centro organizuojama veikla įdomi ir aktuali ekologams, tyrinėtojams, istorikams, gidams, fotomenininkams, dailininkams, studentams, moksleiviams, dviračių bei vandens turistams, savaitgalio bei šeimyninio turizmo mėgėjams. Parke yra viena stovyklavietė – „Lakštingalų slėnis“, dvi poilsiavietės – Balskų ir Ringių”, sakė R.Krompalcienė.

REKLAMA

Poilsiautojai kultūringesni

Anot Lankytojų centro administratorės, poilsiautojai vis kultūringėja, tačiau neretai pasitaiko, kad sulaužomi ar sudeginami lauko baldai, paliekama šiukšlių.

„Viena opiausių problemų – keturračiais niokojama Plynosios aukštapelkė ir kiti draustiniai”, kalbėjo R.Krompalcienė.

Patarimų apie elementarią tvarką, kaip bestovyklaujantieji gamtoje turėtų elgtis ir savo poilsiu nepakenkti gamtai, yra kiekvienos lankomos vietos informaciniuose stenduose.

Justina Ulberkytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų