„Visi tėvai savo vaikams linki paties geriausio. Tyrimas rodo, kad kol kas tik nedidelė dalis lietuvių papildomai taupo savo vaikų ateičiai. Vis tik, analizuodami savo statistiką, matome, kad šeimos, sulaukusios pagausėjimo, vis dažniau randa galimybių pradėti kaupti vaikų ateities poreikiams“, - sako Baiginat Kamuntavičienė, „SEB gyvybės draudimo“ direktorė.
Šių metų pirmą pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, „SEB gyvybės draudimas“ sudarė 14 proc. daugiau naujų investicinio gyvybės draudimo sutarčių. Ketvirtadalį (28 proc.) jų sudarė tėvai, auginantys vaikus. „Lietuviai pamažu pradeda vertinti investicinio gyvybės draudimo naudą. Dabar, sudarius vieną investicinio gyvybės draudimo sutartį, galima apdrausti vieno ar abiejų tėvų gyvybes, taip pat vaikus nuo traumų ar nelaimingų atsitikimų ir, žinoma, kaupti lėšas būsimiems jų poreikiams“, - sako B. Kamuntavičienė.
Apklausos duomenimis, daugiausia taupančių vaikams lietuvių – 51 proc. – lėšas kaupia atžalų studijoms, beveik penktadalis (17 proc.) – pirmam vaiko būstui. Panašūs duomenys užfiksuoti ir Latvijoje bei Estijoje: išsilavinimui taupo 56 proc. latvių ir 49 proc. estų, vaikų būstui – atitinkamai 13 ir 14 proc. kaimynų.
„Su artimesne vaikų ateitimi susijusius taupymo tikslus apklausoje nurodė vos keli procentai respondentų. Tarp tokių tikslų dažniausiai buvo nurodomos vaikų ar šeimos kelionės, atostogos. Pastebime, kad daugėja tėvų, kurių taupymo tikslai siejami su tolesne vaikų ateitimi. Todėl stengiamės, kad vis daugiau lietuvių sužinotų apie investicinio gyvybės draudimo, kai lėšos kaupiamos ilgesnį laiką, galimybes“, - sako B. Kamuntavičienė.
Baltijos šalių taupymo vaikams elgsenos tyrimą SEB užsakymu internetu šių metų balandžio mėnesį atliko žiniasklaidos planavimo ir rinkos tyrimų agentūra „Mindshare“. Atliekant tyrimą, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje iš viso apklausti 2 663 respondentai, vyresni negu 18 metų.