Biuro techniką aptarnaujančios įmonės „Printera-Servea“ atlikto tyrimo duomenimis, net 74 proc. biuro išlaidas taupančių įmonių nėra suskaičiavusios, kiek kainuoja vieno kopijos lapo spausdinimas. Tyrimu siekta išsiaiškinti įmonių biuro išlaidų mažinimo tendencijas esant šiandieninei ekonominei situacijai. Apklausoje dalyvavo 261 įmonė iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio regionų.
Pasak „Printera-Servea“ komercijos vadovės Arūnės Račienės, tyrimu norėta išsiaiškinti, kokie sprendimai priimami siekiant mažinti biuro išlaidas ir kokias taupymo priemones šiuo laikotarpiu dažniausiai renkasi bendrovės: „Įmonės ieško įvairių būdų mažinti kanceliarines ir eksploatacinių medžiagų išlaidas: renkasi pigesnes prekes, tiekėjus, stengiasi kiek įmanoma labiau išnaudoti jau turimus biuro resursus, riboja spausdinimo kiekį nustatydamos kopijų limitus. Tačiau atlikus apklausą paaiškėjo, kad pradėjusios taupyti, net 74 proc. įmonių vis dėlto nėra apskaičiavusios ir įvertinusios paprasčiausio dalyko: kiek joms kainuoja viena atspausdinta dokumento kopija. Tai yra esminis dalykas, kurį reikia stebėti, norint sumažinti išlaidas biuro technikos aptarnavimui. Kai kurios įmonės riboja kopijų skaičių, tačiau iš tiesų tiksliai nežino, kiek išlaidų sutaupo tokiu būdu.“
„Printera - Servea“ atliktos apklausos duomenimis, pablogėjus ekonominei situacijai mažinti kanceliarines išlaidas nusprendė 64 proc. įmonių. Biuro išlaidas pradėjusios taupyti įmonės dažniausiai pakartotinai pildo panaudotas spausdintuvų kasetes (49 proc.) ir renkasi pigesnį biuro popierių (46 proc.). Trečias pagal populiarumą taupymo būdas – įsigyti pigesnes, neoriginalias spausdintuvų kasetes (36 proc.). Dar labiau siekdamos sutaupyti, įmonės taip pat įvairiais būdais riboja spausdinimą (23 proc.) bei keičia biuro prekių tiekėjus, kartu tikėdamosi didesnių nuolaidų galimybės (19 proc.).
„Egzistuoja daug efektyvių taupymo priemonių, padedančių mažinti vieno lapo spausdinimo kaštus: naudoti kasečių pildymą, kasečių keitimą, rinktis alternatyvias originalams kasetes, pasirinkti tinkamo našumo ir gamintojo spausdintuvus. Bet dažnai pasitaiko, kad mažos, viename mieste dirbančios įmonės, pildančios spausdintuvų kasetes, neturi pasitvirtinusios griežtų kasečių pildymo ir atnaujinimo standartų. Dėl to kartais nukenčia ne tik kokybė, bet ir kiekybė – kopijų kiekis, o čia jau nukenčia vartotojas. Taigi norint sumažinti kopijos savikainą, ne mažiau svarbu yra bent profilaktiškai patikrinti, ar kasetė atspausdino numatytą resursą,“ - teigia „Printera- Servea“ komercijos vadovė Arūnė Račienė.
„Printera-Servea“ tyrimo duomenimis, dėl pablogėjusios ekonominės situacijos labiau nei įprastai įvairias išlaidas mažino 96 proc. įmonių. Daugelyje įmonių išlaidos mažinamos labai panašia kryptimi: atlyginimus sumažino 62 proc. apklaustų bendrovių, reklamos išlaidas – 64 proc., transporto ir komunikacijos – 60 proc. Lyginant su šiomis išlaidų mažinimo priemonėmis, kiek mažiau įmonių priėmė sprendimą mažinti darbuotojų skaičių: tai padarė 43 proc. apklaustųjų.
Apklausoje daugiausia dalyvavo smulkiojo ir vidutinio verslo segmentui priklausančios įmonės – 3/4 apklaustų įmonių dirba iki 50 darbuotojų. 95 proc. respondentų pajuto pablogėjusios ekonominės situacijos poveikį (59 proc. respondentų vienareikšmiškai atsakė, kad paveikė, 36 proc. – kad paveikė iš dalies). Daugiausia – apie trečdalį – ekonominę krizę pajutusių įmonių yra įsikūrusios Kaune.