Paaiškėjus, kad branduolinės technologijos ir įrengimai iš Pakistano pateko į Iraną, Libiją ir galbūt Šiaurės Korėją, Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) ekspertai Vienoje nerimauja, kad panašios technologijos gali patekti ir į tarptautinių teroristų rankas. Šeštadienį agentūrai "RIA-Novosti" tai pareiškė aukštas pareigas užimanti TATENA būstinės Vienoje darbuotojas.
Paaiškėjo, kad vadinamojo "islamo atominės bombos tėvo" Abdul Qadeero Khano (Abdul Kadiro Chano) "branduolinis tinklas" buvo "plataus masto ir įspūdingas". "Tam tikras kiekis" sodrintojo urano 2001 metais Pakistano lėktuvu buvo išgabenta į Libiją. "Iranietis, kurio identifikuoti neįmanoma", 10-ojo dešimtmečio viduryje paliko 3 mln. dolerių (apie 8 mln. litų) Dubajaus (JAE) viešbutyje už detales dujų centrifugai, kuri gali būti naudojama uranui sodrinti ir branduoliniam ginklui gaminti Irane. Yra ir daugiau pavyzdžių, apie kuriuos pasaulio visuomenė jau informuota.
Pasak TATENA atstovo, "tarptautinių branduolinių nusikaltėlių pėdsakų rasta daugelyje Žemės rutulio dalių". Konkrečiai, iš Pakistano jie veda per Malaiziją ir Jungtinius Arabų Emyratus į Šiaurės Korėją, Libiją ir Iraną. Arba iš Vokietijos, PAR ir Taivano - "aplinkiniais keliais" į Islamabadą.
O viso šio verslo centre, pasak pašnekovo, "stovi Pakistano nacionalinis didvyris Abdul Qadeeras Khanas, milžiniškų žemės sklypų, didelių turtų savininkas ir tuo pat metu radikalusis islamistas".
Kaip tik todėl, sakė TATENA atstovas, negalima atmesti, kad atominės technologijos - o tai toli gražu ne "nešvarios atominės bombos" - galėjo pakliūti ir į "al Qaeda" teroristų rankas. Bet Iranas, Libija ir Šiaurės Korėja užmokėjo už šias technologijas ir įrengimus didžiulius pinigus, o teroristams visa tai galėjo atitekti "nemokamai, vien iš simpatijų džihadui", mano pašnekovas.
"Interfax"-BNS