„Bankų atranka buvo vykdoma ir reitingai sudaryti, remiantis ilgalaikių skolinimosi reitingų vertinimu, pateiktu agentūrų „Moody’s“, „Standard & Poor’s“ ir „Fitch“, bei bankų valdomu turtu. Sudarant saugiausių pasaulio bankų sąrašą, buvo vertinami 500 pasaulio bankų“, – sakė žurnalo „Finance Global“ redaktorius.
„Leidinio „Finance Global“ ekspertų įvertinimas mums buvo naujiena – bankai apie vertinimo procedūras nebuvo informuoti, nes ekspertai rėmėsi nepriklausomų agentūrų duomenimis. Šie apdovanojimai skiriami, remiantis pasaulinio lygio profesionalų vertinimais, todėl mums jų nuomonė yra itin svarbi. Esame lietuviškas bankas, siekiame tiksliai atpažinti savo klientų Lietuvoje poreikius, pateikti jiems tinkamus finansinius sprendimus ir džiaugiamės tokiu būdu pelnydami ir tarptautinį pripažinimą. Tai svarbus įvertinimas, kuris prisideda prie šalies finansinio stabilumo ir Lietuvos bankininkystės sektoriaus stiprinimo“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.
Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s“ 2013 metais atnaujino ir Šiaulių bankui suteikė šiuos finansinio pajėgumo reitingus: ilgalaikio skolinimosi reitingas – B1, trumpalaikio skolinimosi reitingas – NP, finansinio pajėgumo reitingas – E+ ir fiksuota vystymosi reitingų perspektyva.
Tai ne pirmas tarptautinis Šiaulių banko įvertinimas. Praėjusiais metais „The Financial Times“ leidžiamas tarptautinis žurnalas „The Banker“ Šiaulių banką pripažino „Geriausiu 2013 metų banku Lietuvoje“, Vokietijos banko Commerzbank apdovanojimą už kokybišką tarptautinių pavedimų vykdymą „Straight-Through Processing Award“ Šiaulių bankas pelno jau trečius metus iš eilės.