Spalio 10 d. norvegų kapitalo kompanija "Natural Pharmaceuticals" padovanojo Tarptautiniam Vilniaus oro uostui (TVOU) automatinį defibriliatorių - elektros smūgį širdyje sukeliantį aparatą, kuris naudojamas staigaus širdies priepuolio metu. Tokie priepuoliai – viena dažniausiai pasitaikančių mirties priežasčių pasaulyje, kuri ištinka vieną žmogų iš 1000. Efektyviausias būdas išgelbėti gyvybę širdies priepuolio atveju - kuo skubiau atstatyti širdies ritmą defibriliatoriumi.
„Nuolatos augant gyvenimo tempui, net ir pakankamai sveikai gyvenantys žmonės nėra apsaugoti nuo tokios nelaimės kaip širdies smūgis. Nusprendėme padovanoti defibriliatorių Lietuvai, kadangi įgyvendinę panašią socialinę akciją Lenkijoje sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų. Džiaugiamės, kad po šios akcijos Vilniaus oro uosto keleiviai galės jaustis saugiau. Tiesa, dar labiau džiaugtumėmės, jei širdies priepuolių būtų išvengta ir dovana niekada nebūtų panaudota“, - sakė Ulf Oldenborg, „Natural Pharmaceuticals“ vadovas.
Pagal Europos gaivinimo tarybos rekomendacijų nuostatas širdies defibriliatorius turėtų būti viešose vietose, kur bent 16 valandų per parą būna ne mažiau kaip 200–250 žmonių. Tuo tarpu vien per devynis šių metų mėnesius Vilniaus oro uoste apsilankė jau 2 mln. keleivių, tai yra - vidutiniškai daugiau nei 7000 per dieną, todėl automatinis defibriliatorius buvo reikalingas.
„TVOU labai vertina „Natural Pharmaceuticals“ parodytą iniciatyvą. Iki šiol oro uosto išvykimo terminale aviacijos saugumo darbuotojų poste turimas pusiau automatinis išorinis defibriliatorius nelaimės atveju turėjo „aptarnauti“ visą oro uosto teritoriją. Dabar tokių aparatų turėsime jau du – vieną skirtą viešajai oro uosto erdvei, kitą – įrengtą ir sterilioje oro uosto zonoje, kur skrydžių laukia patikrą perėję keleiviai. Mes rūpinamės savo keleiviais, jų savijauta prieš ir po skrydžio, bei jų sveikata, ir dėkojame visiems, kurie mums padeda šią misiją įgyvendinti.
Ypač gerai ir tai, jog „Natural Pharmaceuticals“ dovanotas defibriliatorius yra automatinis ir juo gali naudotis bet kuris žmogus“, - sakė TVOU generalinis direktorius Gediminas Almantas. Lietuvos kardiologų draugijos sekretorius prof. Pranas Šerpytis džiaugėsi, kad pirmasis Vilniuje viešai įrengtas defibriliatorius jau oro uoste. „Mano patirtis rodo, kad dažniausiai širdies sutrikimai įvyksta sporto klubuose ir oro uostuose. Vakarų Europoje įprasta įrengti defibriliatorius viešose vietose, kur renkasi daug žmonių. Ypač tai populiaru Anglijoje, Vokietijoje ir Belgijoje. Lietuvoje tai vis dar išlieka naujovė, tačiau jei su šiuo prietaisu bus išgelbėta bent viena gyvybė, jau bus didžiulis laimėjimas”, - sakė prof. P. Šerpytis.