Šį sekmadienį, birželio 1 dieną, prasideda V tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis, puoselėsiantis tradicijas ir pateiksiantis naujovių.
Tradiciškai festivalio atidarymas vyks Tytuvėnų vienuolyno ansamblyje - unikalioje ansamblio erdvėje sekmadienį 14 val. koncertuos Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas (dirigentas Romas Balčiūnas) ir Valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (dirigentas Gediminas Ramanauskas). Programoje skambės J.Rutter „Gloria“, R.Wagner, K.Kurpinsky, M.K.Čiurlionio ir kitų autorių kūriniai. Solo klarnetu gros Algirdas Budrys.
„Manau, jog kiekvienas festivalis privalo turėti du svarbiausius dalykus: išsaugoti tradicijas ir pateikti naujovių. Tytuvėnų festivalis – jau penktasis, tad tradicijų turime nemažai. Pirmiausia, vienas mūsų koncertas visuomet skirtas kunigo R.Mikutavičiaus, kuris dirbo Tytuvėnuose, atminimui. Jau trečius metus iš eilės rengiame barokinės muzikos koncertus. Šiemet tai bus choro „Brevis“ ir solistės iš Italijos Cristin‘os Miatell‘i atliekami „Itališki madrigalai ir kansonos Vazų dvare“,- apie tradicijas pasakoja festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas.
Anot jo, festivalyje siekiama pristatyti kokybišką ir įdomią kamerinę muziką, nes tai diktuoja pačios koncertų erdvės: vienuolynas, Baisogalos ir Kelmės dvarai, Ch.Frenkelio vila Šiauliuose, Kurtuvėnų svirnas, Šiaulių katedra ir Joniškio bažnyčia.
Tarp penkiolikos numatytų koncertų – ir lietuviško kūrinio premjera: Lietuvos kamerinis orkestras kartu su garsiais užsienio atlikėjais Pavel‘u Berman‘u (smuikas, Italija) ir Roger‘iu Vigulf‘u ( klarnetas, Norvegija) atliks kompozitoriaus A.Malcio „Koncertą obojui su orkestru“.
Vienu iš puikių festivalio tradicijų jau tapo pristatyti vis kitą muzikinį instrumentą: ankstesniuose festivaliuose žymūs atlikėjai grojo solo arfa, smuiku, fleita, o šiemet atėjo eilė obojui - kartu su Klaipėdos kamerinis orkestru obojumi gros solistas Robertas Beinaris.
„Festivalio koncertams pakvietėme puikių atlikėjų, džiaugiamės, jog tęsiasi mūsų draugystė su Lietuvos kameriniu orkestru, koncertuose dalyvaus daug atlikėjų iš užsienio. Puoselėjame viltį, jog gražia tradicija taps festivalio uždarymo koncertui pastatyti po premjerą. Pernai didžiulio pasisekimo sulaukė K.V. Gliuk‘o opera „Girtuoklio išblaivinimas“, kuri Lietuvoje buvo atlikta pirmą kartą. Šiemet gražiu akcentu turėtų tapti rugpjūčio 30 dieną numatyta premjera – romantiška G.F. Hendelio pastoralė „Acis ir Galatea“(režisierius Gediminas Šeduikis). Tytuvėnų vienuolyno erdvėse spektakliai įgauna ypatingą dvasią, kurią pajaučia ir atlikėjai, ir žiūrovai“,- sako R.Šervenikas.
Tytuvėnų festivalis, anot jo rengėjų, nerungtyniauja ir nesistengia kopijuoti kitų, gal ir didesnių festivalių. Tiesiog žiūrovams ir klausytojams stengiamasi suteikti galimybę pasiklausyti geros klasikinės muzikos, aplankyti gražius Šiaulių krašto kampelius, išnaudoti kameriniams koncertams ypač tinkamas unikalias erdves.
Šiaulių filharmonijos inf.