Tarptautinėse parodose, Europos ir Pasaulio šunų čempionatuose dalyvavę lietuviai į mūsų šalį parvežė pačius geriausius apdovanojimus atitinkamose šunų veislių kategorijose. Pasaulio čempionate iš keturiolikos dalyvavusių šunų veislynas „Tauro Kennel“ susišlavė net dešimt apdovanojimų. Vienoje prestižiškiausių parodų Didžiojoje Britanijoje iš septynių šunų penki buvo prizininkai, du – čempionai. „Tauro Milana buvo pripažinta geriausiu šunimi jaunimo kategorijoje ir antru geriausiu veislės atstovu. Tai tikrai didžiulis pasididžiavimas tiek Lietuvai, tiek ir mūsų veislynui“, – laimėjimais džiaugiasi veislyno įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė.
Pasiruošimas parodoms ir pats dalyvavimas jose ne tik daug fizinių pastangų, bet ir psichologinio pasirengimo reikalaujantis darbas. Kartais per kelias dienas tenka sudalyvauti net keliolikoje parodų su daugybe skirtingų veislių šunų. Šių metų dalyvavimą šunų parodoje Filipinuose pašnekovė Janita vadina tikru maratonu. Per keturias dienas „Tauro Kennel“ komanda sudalyvavo net dvylikoje parodų. Visos dienos buvo labai įtemptos, norint visur suspėti reikėjo skubėti ir dirbti nuo 8 valandos ryto iki pat vidurnakčio.
Kai pasaulinio lygio parodose pasiruošimas ir sunkus darbas būna įvertintas aukščiausiais apdovanojimais, džiaugsmo ašaros neišvengiamos. Tuomet veisėja prisimena pačius gražiausius momentus: „Tapti tuo vieninteliu – tai didžiulis pasiekimas ir tai yra ne vienerių metų darbas, tai net ne tos parodos darbas. Iš patirties galiu pasakyti, kad tai vos ne dešimtmečių darbas, kad galėtum pasiekti tokius rezultatus. Kai tu laimi, tarkim, Pasaulio ar Europos čempiono titulą, kai išbėgi į salę ir atstovauji Lietuvai – jausmas būna neapsakomas. Iš tikrųjų aš visada verkiu, jaudinuosi, tai man yra be galo svarbu. Tai – džiaugsmo ašaros, pačios nuoširdžiausios“.
Kelionėse netrūksta nuotykių, nesusipratimų ir pačių įdomiausių naujų patirčių. Rusijoje visada reikia patikrinti, ar diplome bus įrašyta teisinga informacija. Yra nutikę, jog po rankos paspaudimo ir paskelbimo nugalėtojais, sekretoriatas neberanda diplomo ir tiesiog jo nebeišduoda.
Taip pat reikia labai gerai išsiaiškinti, kokios taisyklės galioja skirtingose šalyse. Azijoje tenka iš naujo viską aiškintis ir skubėti suprasti kitokią tvarką nei įprasta Europoje. „Kadangi šiemet labai daug keliavom į Azijos šalis, turėjom visokių pažintinių klausimų, su kuriais anksčiau neteko susidurti. Skrisdami į Filipinus turėjom nuotykių. Nupirkom bilietus šunims, rezervavom vietas salone, o kai nuskridom į Vokietiją, kur turėjome persėsti į lėktuvą, skrendantį į Singapūrą, sužinojome, kad jie šunų negabena. Aiškinom, kad turim bilietus, kad esam sutvarkę visus reikalingus dokumentus. Niekas nepadėjo – taisyklės yra taisyklės. Teko skristi atgal į Lietuvą ir ieškoti naujų bilietų per kitas šalis, kitas avialinijas, kurios skraidina gyvūnus. Įsivaizduokit, kiek streso“, – savo įspūdžiais dalinasi Janita Januškauskaitė-Plungė.
Daugiau apie pasiruošimą parodoms, įspūdžius ir laimėjimus, taip pat apie iššūkius, su kuriais susiduria jūsų augintiniai per šventes bei šuniukų pieninių dantų priežiūrą – laidoje „Gyvūnų manija“ jau šį sekmadienį 9 val. ryto per TV6.
„Gyvūnų manija“ – sekmadieniais 9 val. per TV6!