Parodoje eksponuojami 35 tapybos darbai iš įvairių dailininko kūrybos laikotarpių – matysime sakralinės tapybos, Klaipėdos, pajūrio ir Žemaitijos vaizdų, jo taip mėgtų javų. Taip pat bus ir keletas autoportretų, Žalgirio mūšis ir kiti žymūs Pinkevičiaus paveikslai.
Anot tapytojo, ilgamečio Pinkevičiaus bendražygio ir bičiulio Juozo Vosyliaus, Vidas Pinkevičius – dirbtuvės kalinys, tapybos atsiskyrėlis, gyvenimo asketas ir dailės misionierius. Žmogus – mįslė ir legenda, stulbinantis darbštumu, žavintis piešinio raiška ir spalvos jėga – kūrėjas.
Žmogus, kurio ranka 1968 metais paėmė pieštuką ir ilgiems metams tapo nesibaigiančių minčių laidininke, srūvančių iš gyvenimo ir gulančių ant popieriaus ar ant drobės. Ir po 43 metų (2012-ais) dailininkui jau einant anapus, ore dar “piešė” mums nematomą paveikslą.
Kaip pasakojo tapytojas Aloyzas Stasiulevičius, Vidas tarnavo Tapybai, lyg ištikimas riteris. Nesimetė į eksperimentus ir todėl neprarado mokyklos, meistrystės. Atkakliai siekė aukščiausio rezultato, padarė viską, kad maksimaliai išskleistų savo talentą. Ilgametis kasdienis darbas, uždaras gyvenimo būdas, profesinis sąžiningumas davė aukščiausią meninį rezultatą.
Tapyba jam buvo kaip malda. Savo tikėjimą Vidas išreiškė spalvomis – šis tapybos piligrimas lyg keliavo Kristaus keliais ir sukūrė daugelį drobių Šventojo rašto temomis. Evangelinė tiesa jo paveiksluose tapo menine tiesa. Jo krikščioniškas artimo meilės pripildytas menas mums teikia stiprybės ir tikėjimo, kad meno šviesa gali išsklaidyti dabarties sutemas.
Parodos atidarymo metu multimedijos pagalba taip pat bus rodomi video su tapytojo sūnaus vargonininko Vido Pinkevičiaus vargonų improvizacijomis pagal tėčio paveikslus ir specialiai parinktomis skaidrėmis. Parodos kuratorius – tapytojas Aloyzas Stasiulevičius. Paroda veiks iki gegužės mėnesio pabaigos.