• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stasys Palaukys

Iš Pietryčių Azijos kilo daug kačių veislių, tačiau įspūdingiausios mažiausios pasaulio katės, kurias ilgainiui imta vadinti nykštukinėmis Singapūro katėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Dovanojo kates

Prieš keturis dešimtmečius, kai vienos JAV naftos kompanijos geofizikas amerikietis Halas Meadow, atvyko į Singapūrą, nykštukinės katės leido dienas gatvėje. Jos pačios prasimanydavo maisto, o šilto tropinio klimato sąlygomis joms nereikėjo pastogės. Smulkaus sudėjimo, nedidukės katės, dar vadintos drain cat (nutekamųjų latakų katėmis, nes ten mėgo ilsėtis), gyveno savo nepriklausomą katinišką gyvenimą. Žmonės jomis beveik nesidomėjo, retai įsileisdavo į savo namus. Amerikietis, sužavėtas miniatiūrinių gyvūnėlių grožio, 1975 m. savo draugei išsiuntė į JAV tris kates. Vėliau ji tapo jo žmona ir ėmė veisti šias kates.

REKLAMA

Pelnė pripažinimą

„Šiandien singapūriečiai vertina šias kates, kartais jas pavadina gyvuoju Singapūro simboliu. 1991 m. Singapūro upės krantinėje joms pastatyta graži skulptūrinė kompozicija. Nuo 1976 m. Singapūro katės vis dažniau rodomos kačių parodose kaip aborigeninės katės. Veislės kol kas nepripažįsta FIFe organizacijos, tačiau kitos pasaulinės kačių mylėtojų organizacijos – T.I.C.A. ir C.F.A. – Singapūro kačių veislę įteisino“, – pasakojo veisėja Olga Blum. Ji sakė, kad daugiausia Singapūro kačių laikoma JAV, nemažai jų yra Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje. Į Europą jos pateko 1988-aisiais, o 1995 m. atkeliavo į Rusiją, kur yra veisiamos ir rodomos kačių parodose.

REKLAMA
REKLAMA

Įspūdingos akys

„Singapūro kates įprasta vadinti miniatiūrinėmis, tačiau tai nereiškia, kad jos gležnos ir trapios. Tai ištvermingos, gyvybingos, smalsios ir protingos būtybės. Jos tokios žaismingos, kad nepavargdamos gali siausti kiaurą dieną. Jos labai panašios į Abisinijos kates, tik yra smulkesnės ir mažesnės – katės sveria apie 2, o katinai – 3 kilogramus“, – pasakojo veisėja. Anot jos, ypač gražios yra Singapūro kačių akys: didelės, išraiškingos, migdolo formos, tarytum apibrėžtos juodu pieštuku. Akys būna žalios, aukso arba vario spalvos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Net keturios spalvos

„Įspūdingai atrodo ir kailis, kuris gali turėti 4 ar net daugiau skirtingos spalvos dryžių. Kailis būna tamsiai rudos ir dramblio kaulo spalvos, išskyrus pilvo sritį, o ties gerkle ir vidinėse kojų pusėse kailiukas būna dramblio kaulo spalvos. Singapūro katės yra trumpaplaukės, jas prižiūrėti nesudėtinga, tereikia įsigyti kokybiškų priežiūros priemonių“, – tikino pašnekovė. Šios katės įdomios dar ir tuo, kad ant jų kaktos kailiukas „suformuoja“ M raidę, o išilgai stuburo ir per visą uodegą matyti tamsios spalvos kailio juosta.

Singapūro katės subręsta vėlai, poruojamos tik sulaukusios 15 –18 mėnesių. Lėtai vystosi ir jų kačiukai, kurių jos atsiveda 3–5. Veisti ir parodoms tinkamas kačiukas gali kainuoti 3 tūkstančius litų ar net brangiau. Šios veislės katės mėgsta šilumą, šaltuoju metų laiku į lauką nesiveržia. Jos puikiai jaučiasi šiltuose namuose, bendrauja su aplinkiniais tyliu, maloniu balsu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų