„Rusijos žvalgyba siunčia naftos tanklaivių flotiles į Afganistaną per sieną Uzbekistanu“, – rašoma straipsnyje. Informaciją leidinys teigia gavęs iš talibų iždininko. „Iš ten kuras nemokamai tiekiamas tarpininkams, veikiantiems prižiūrint Talibano atstovams.
Dėl šio susitarimo apie 2,5 mln. dolerių, kuriuos grynais gauna už prekybą kuru kiekvieną mėnesį, yra siunčiami tiesiai smogikams.
„Rusija sustiprino savo palaikymą pastaraisiais mėnesiais, aiškiai siekdama sustiprinti „Talibaną“ ir nukreipti jį į kovą su „Islamo valstybe“, – aiškina autorius.
„Mes perparduodame kurą ir paskirstome pinigus tiesiogiai mūsų vadams“, – pasakojo leidiniui „Talibano“ iždininkas iš Gaznio. Pasak leidinio, jam buvo leista šnekėtis su žurnalistais kuomet „Talibanas“ pradėjo viešinti savo santykius su užsienio šalimis kai D. Trumpas rugpjūtį į Afganistaną išsiuntė papildomus 3800 karių ir skyrė naują finansavimo paketą.
„Mes imame pinigus iš rusų be didžiulio entuziazmo, tačiau tai yra būtina šiame mūsų džihado etape“, – cituojamas iždininkas.
„Rusai degalus mums tiekti pradėjo prieš 18 mėnesių, – pasakojo 23-ų talibų iždininkas „The Times“ leidiniui. – Iš pradžių tai buvo vos keli tanklaiviai, kad būtų išbandyta sistema. Tačiau tuomet kiekiai staigiai išaugo, ir kiekvieną mėnesį atvykdavo daugybė tanklaivių. Rusai visa tai mums duoda nemokamai – mes paprasčiausiai susimokame mokesčius už įvežimą, o vėliau pasiliekame pelną sau“.
Didelė dalis kuro yra perparduodama „Talibano“ tarpininkų verslininkams Kabule, – teigia straipsnio autorius. – Vėliau pinigai pervedami per vidinę finansinę sistemą „havala“, kurią naudoja islamo teroristinės grupuotės ir smogikai“.
„Aš užsiimu finansais tik kelių „Talibano“ vadų viename iš vienos provincijų sektorių, – aiškino sistemą iždininkas. – Aš pervedu jiems pinigus, o vėliau atsiskaitau už jų paskirstymą. Tačiau yra begalė tokių žmonių, kaip aš“.
Rusijos veiksmams yra paaiškinimas, rašoma „The Times“ – „Maskva laiko neoficialią sąjungą su „Talibanu“ potencialiai naudinga tuo atžvilgiu, kad jos priešo priešas yra jos draugas“. Putinas ISIS laiko Rusijos interesų nuo Sirijos iki Vladivostoko prieše. Iš kitos pusės, „Talibanas“ ISIS Afganistane įžvelgia ne kaip sąjungininkę atstatant teokratiją, tačiau kaip priešininkę kovoje dėl valdžios.
Tačiau autorius mano, kad naftos tiekimas, kuris lengvai virsta grynaisiais, o vėliau ir ginklais, tarnauja gerokai platesniam Vakarų bandymų palaikyti Afganistano valdžios griovimo planui.
„Bet kuri taktika, kuri padeda Putino globalaus chaoso strategijai, sulaukia jo pritarimo, – tvirtinama leidinyje. – Tai, kad ši taktika leidžia keistis vaidmenimis su CŽV, kurie nuodijo gyvenimą rusų kariams Afganistane 1980-aisiais, daro ją tik dar labiau patrauklia Kremliui“.