Lietuvoje pietryčių Azijos šalies Tailando atstovai galėtų įkurti sanatoriją arba kurortinį mini Tailando kaimelį, kur būtų teikiamos tradicinės šios šalies medicinos paslaugos.
Tokią idėją ketvirtadienį išsakė kartu su Tailando verslininkų bei valdžios atstovų delegacija į Lietuvą atvykusi Tailando vidaus reikalų ministerijos Tradicinės ir alternatyviosios medicinos departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja dr. Penapa Sabčarin (Pennapa Subcharoen). Lietuvoje vieši ir ketvirtadienį Vilniuje dvišaliame verslo forume ketvirtadienį dalyvavo ir medicinos verslu užsiimančių įmonių "Nakarin Enterprise Company Limited", "Atlantic Laboratoires Cord., Ltd.", "Prasit Patana Public Co., Ltd" atstovai.
"Sunku pasakyti, kiek kainuotų tokios idėjos įgyvendinimas ir kokia būtų siūlomų paslaugų paklausa", - Eltai sakė Sveikatos apsaugos ministerijos Užsienio reikalų skyriaus vedėjas Viktoras Meižis.
Pasak V. Meižio, jei idėją dėl sanatorijos ar kaimelio steigimo būtų imtasi įgyvendinti, reikėtų žiūrėti, ar tai būtų gydymo, ar atsipalaidavimo procedūros, bet ką nors detalizuoti dar kol kas per anksti, kadangi tailandiečiai dar tik pradeda žvalgytis Lietuvoje.
Mūsų šalyje viešintys tailandiečiai taip pat užsiminė apie tai, kad Lietuvos ligoniams jie galėtų teikti aukšto lygio kardiochirurgijos, neurochirurgijos paslaugas.
Pasaulio sveikatos organizacija yra patvirtinusi strategiją 2002 - 2005 metams dėl tradicinės medicinos - kad ji būtų integruota į bendrą sveikatos politiką, užtikrinti tradicinės medicinos kokybę. Tailande yra šešios medicinos sritys, kurių viena yra laikoma tradicine.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) - Jungtinių Tautų institucija, stambiausia tarptautinė sveikatos organizacija, paskelbusi, kad pagrindinis jos tikslas - "siekti aukščiausio sveikatos lygio visose pasaulio šalyse". Ji įkurta 1948 metais, ir šiuo metu jai priklauso 191 šalis. Lietuva tikrąja šios organizacijos nare tapo 1991 metų lapkritį.
ELTA