Tikimasi, kad A. Merkel supažindins B. Obamą su naujuoju taikaus konflikto sureguliavimo planu, kurį ji kartu su Prancūzijos prezidentu François Hollande’u savaitgalį pristatė Ukrainos ir Rusijos prezidentams. Be to, manoma, kad Vokietijos kanclerė turėtų išaiškinti Vašingtonui savo poziciją dėl ginkluotės Kijevui tiekimo.
Jeigu A. Merkel pasisakytų prieš šią iniciatyvą, o oficialiai ji tai nesyk patvirtino, B. Obama taip pat turėtų atsisakyti tiekti ginkluotę, – agentūrai „Bloomberg“ tai patvirtino net trys „gerai susipažinę šaltiniai“. Tokiu atveju JAV vadovas remtųsi būtinybe veikti kartu su Europos sąjungininkais.
Anot JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry, galutinį sprendimą dėl ginkluotės Kijevui tiekimo JAV prezidentas priims netrukus po susitikimo su A. Merkel. Vokietijos atstovės pozicija jau aiški. Anksčiau ji yra pareiškusi, kad pasisakytų prieš ginklų tiekimą Kijevui. Vasario 7-ąją vykusios saugumo konferencijos Miunchene metu ji pareiškė, kad ir toliau remsis tik išskirtinai diplomatiniais konflikto sureguliavimo principais, nes karo keliu jo išspręsti neįmanoma.
B. Obama, kaip teigiama, yra pasiryžęs laukti derybų su A. Merkel pabaigos. Ekspertai neatmeta galimybės, kad taip JAV prezidentas bando niveliuoti šalies politikų, kurie pasisako už tiesioginę karinę pagalbą Kijevui, spaudimą.