Ikiteisminių įstaigų profesinės sąjungos vadovas ne sykį pabrėžė, kad dabartinėmis sąlygomis dirbti - itin sunku. Pagal programą kalėjimus modernizuoti planuojama iki 2022 metų.
"Akivaizdu, kad dirbti pastate statytame XIX amžiuje, tas pats, kas sėdėti be kompiuterio ir interneto žurnalistams. Pastatas perpildytas nuteistųjų, atitinkamai tarp jų kyla tarpusavio santykiuose niuansai, pareigūnai lygiai taip pat gyvena ten. Santykiai nusistato tarp pareigūnų ir kalinių, perpildymas ir slogi atmosfera, pareigūnai jaučiasi ne komfortiškai. Čia kaip dar vienas palyginimas - sena statybos ir nauja, kaip psichologiškai žmogus jaučiasi, neatitikimas įkalinimo įstaigų standartų tam tikra prasme daro įtaką pačių pareigūnų socialinėms garantijoms, darbo atmosferai ir saugumui", - kalbėjo T. Vaitkunskas.
Be to, T. Vaitkunskas tikino, kad trūksta pareigūnų kalinimo įstaigose, nes tai nėra prestižinis darbas ir ypač darbo sąlygos nekelia jokio noro čia dirbti.
"Pagal nuteistųjų skaičių Lietuva - antra Europoje, vienam pareigūnui Lietuvoje tenka nuo 2-6 nuteistųjų, o Europoje vienas prie vieno", - sakė ikiteisminių įstaigų profesinės sąjungos vadovas.
Modernizavimo programa lyg ir paskelbta, konferencijos dalyviai tikisi pasivyti latvius ir estus, kurie jau modernizavo kalėjimų sistemą, tačiau jau du metus laukiama pirmojo žingsnio.
"Be jo negali judėti į priekį programa, mums svarbu, kad procesas greičiau vyktų. Tai viešas interesas, nuo to priklauso ir visuomenės saugumas. Dabar nėra pakankamų sąlygų užtikrinti saugumo. Vienoje patalpoje guli trisdešimt, ką tu suseksi", - situaciją aiškino T. Vaitkunskas.
T. Vaitkunskas pasakojo, kad iš įkalinimo įstaigų vyksta telefoniniai sukčiavimai ir pareigūnai nėra pajėgus su jais susitvarkyti. Šiauliai bandė blokuoti mobilųjį ryšį, tačiau kalėjimas centre, todėl galiausiai visas mietas liko be ryšio.
"Reikia jas iškelti už miesto. Mes spaudžiam, kada vyks, mums paaiškina situaciją,Kažkoks vilkinimo procesos siekiant neaišku ko", - apgailestavo T. Vaitkunskas.