Trečiadienį Belgijoje vykusiose lenktynėse „Fleche Brabanconne“ Tomas Vaitkus („RadioShack“) nebaigė distancijos, kaip ir dar trys jo komandos draugai, tačiau „armstrongiečių“ nesėkmes atpirko belgas Sebastien Rosseler (Seba), laimėjęs antrąją pergalę šiais metais.
Nesėkmės nuo pat starto
„RadioShack“ komandos nesėkmės prasidėjo tuo, kad prie starto linijos iš 8 komandos narių stojo tik 6 (be belgo Beno Hermans ir prancūzo Geoffroy Lequatre).
Net 4 „armstromgiečiai“ – kinas Fuyu Li, kazachas Dimitri Muravyev, rusas Ivan Rovny ir lietuvis Tomas Vaitkus – buvo vieni iš daugelio nefinišavusiųjų (iš viso – net 119! dviratininkų).
Laimei, savo draugų nesėkmes atpirko ir „RadioShack“ komandos garbę apgynė 28-erių metų belgas Sebastien Rosseler, vadinamas „Seba“.
Nesitikėjo pergalės
Kaip bebūtų keista, ryte Seba nesijautė pačios geriausios formos, todėl nesitikėjo galįs iškovoti pergalę.
„Aš nebuvau stipriausias iš mūsų [bėglių] grupės. Kelis kartus atrodė, kad jau atsiliksiu“,– sakė dviratininkas.
Palaikė ir drąsino
Tuo tarpu komandos direktorius Kirk Demol, žinodamas belgo nuotaikas, tvirtino visaip jį palaikęs ir drąsinęs: „Jis to nusipelnė. Sakiau jam tikėti tuo [ką daro]. Tai didelė kompensacija už visas nesėkmes klasikų lenktynėse (įskaitant „Tour des Flandres“ ir „Paris-Roubaix“,– „Balsas.lt“). O kai laimi nesitikėdamas laimėti, tai dukart didesnė pergalė“.
Vienas pirmųjų pabėgėlių buvo belgas Jurgen Van de Walle („Quick Step“), prie kurio prisijungė dar 5 dviratininkai, tarp kurių buvo ir Sebastien Rosseler („RadioShack“).
„Pamatęs, kad atotrūkis išaugo iki 8 min. 40 sek., pradėjau tikėti, kad įvyks happyendas“.
Štai bendroji įskaita, kurioje figūruoja tik du „armstrongiečiai“ – belgas Seba 1 vietoje ir šveicaras Gregory Rast – 20 vietoje (+1 min. 7 sek.):
1. Sebastien Rosseler (BEL) „RadioShack“ 4 val. 45 min. 7 sek.
2. Thomas De Gendt (BEL) „Topsport Vlaanderen“ +0 sek.
3. Jurgen Van de Walle (BEL) „Quick Step“ +0 sek.
4. Paul Martens (VOK) „Rabobank“ +43 sek.
5. Philippe Gilbert (BEL) „Omega Pharma“ +43 sek.
6. Thomas Voeckler (PRANC) „Bbox Bouygues“ +43 sek.
7. Bjorn Leukemans (BEL) „Vacansoleil“ +46 sek.
8. Greg Van Avermaet (BEL) „Omega Pharma“ +57 sek.
9. Oscar Freire (ISP) „Rabobank“ +57 sek.
10. Daniel Moreno (ISP) „Omega Pharma“ +57 sek.
20. Gregory Rast (ŠVEIC) „RadioShack“ +1 min. 7 sek.
…
51.
DNF 119: tarp kurių – Fuyu Li, Dimitri Muravyev, Ivan Rovny, Tomas Vaitkus
DNS 3: iš kurių du t. p. „armstrongiečiai“ – Ben Hermans ir Geoffroy Lequatre
Pirmąją asmeninę (ir pirmąją komandinę) pergalę šiais metais S. Rosseleris iškovojo vasario mėnesį Ispanijoje, „Tour d’Algarve“ lenktynėse (4 etapas).
Ispanas Oscar Freire („Rabobank“), laimėjęs „Fleche Brabanconne“ lenktynes 2005, 2006 ir 2007 metais, šiemet buvo 9-tas (+57 sek.).
Prancūzas Sylvain Chavanel („Quick Step“), tapęs lenktynių nugalėtoju 2008-aisiais, užėmė 24 vietą (+2 min. 4 sek.).
2009-ųjų nugalėtojas, prancūzas Anthony Geslin, šiemet lenktynėse nedalyvavo.
*
50-osios „Fleche Brabanconne“ lenktynės (oland. Bralantse Pijl) šiemet buvo surengtos 2 savaitėmis vėliau nei įprastai ir tapo paruošiamosiomis šį sekmadienį vyksiančioms „Amstel Gold Race“ lenktynėms (o ne „Tour des Flandres“, kaip įprastai).
Šiemet buvo pakeista ir finišo vieta. Lenktynės prasidėjo Louvain mieste ir baigėsi Overijse (o ne Alsemberg).
Pirmąją lenktynių distancijos dalį (maršrute – Alsemberg, Hal, Nivelles, Waterloo, La Hulpe) sudarė 137 km. Antrojoje dalyje buvo dar 5 ratai (po 12,7 km). Visos distancijos ilgis – 200,5 km.