Tadai, tad nuo pradžių. Kaip atradai gitarą?
Šis instrumentas mane traukia jau nuo mažų dienų. Juokingai skambės, bet esminis lemiamas lūžis įvyko, kai man buvo šešeri metai. Vieną dieną pamačiau filmą „Desperado“ ir iš karto supratau, kad noriu groti gitara: pasakiau tėvams ir nuėjau mokytis į muzikos mokyklą.
Kaip reagavo tėvai?
Palaikė, ypač tėtis. Jis pats domisi muzika, labiausiai gitarine, todėl skatino ir mane. Ko gero, tai dar viena iš priežasčių, kodėl pasirinkau būtent šį instrumentą. Tėvų nuomonė man tikrai svarbi.
„Youtube“ galima pamatyti ir išgirsti, kaip Tu groji. Man liko įspūdis, kad esi tikras profesionalas, nors pačiam tėra penkiolika metų.
Galima sakyti tik penkiolika arba net penkiolika.
Tai sakai, kad Tau net penkiolika?
Taip! Visada stengiuosi išmokti kuo daugiau, kuo aukščiau pakelti kartelę, kad pačiam būtų įdomiau, todėl ir rezultatas yra tarsi aukštesnis.
Kas skatina muzikuoti?
Labiausiai dėkoju tėvams už tai, kad man padėjo ir visuomet palaiko. Pats stengiuosi tobulėti. Visuomet klausau įvairios muzikos: tiek klasikos, tiek džiazo, tiek roko, tiek sunkiojo metalo... Apskritai man muzika yra tas dalykas, kuris leidžia man išsiskirti iš kitų. Vieni domisi sportu, kiti dar kuo nors, o man muzika – didžioji gyvenimo dalis.
O kokį stilių dažniausiai atlieki?
Labiausiai specializuojuosi ties klasikine muzika. Bet tikrai nevengiu pagroti elektrine gitara tiek sunkiojo roko, tiek metalo, tiek džiazo. Tai puiki patirtis, be to, praplečia mano akiratį.
Tadas Umbrasas (nuotr. Organizatorių)
Daugiau kuri ar atlieki jau žinomus kūrinius?
Ir taip, ir taip. Kuriu instrumentinę muziką, daugiausiai, žinoma, skirtą atlikti gitara, taip pat fleita, fortepijonu.
Kokių esi pelnęs laimėjimų, apdovanojimų?
Esu laimėjęs Vokietijos, Italijos rengiamuose konkursuose. Kelis kartus pirmą vietą laimėjau Baltijos šalių konkursuose. Labai džiaugiuosi, kad esu globojamas M. Rostropovičiaus fondo, buvau paremtas Landsbergio fondo...
Išvardinai ne vieną užsienio šalį. O kaip Lietuvoje?
Į kiekvieną renginį stengiuosi žiūrėti rimtai. Nesvarbu, ar tai tarptautinis konkursas Vokietijoje, ar koks nors renginys mokykloje. Aišku, pasirengimas ir jaudulys tarptautiniuose konkursuose visuomet yra didesnis. Bet Lietuvoje tikrai yra kur dalyvauti, mažiau nei užsienyje, bet tikrai galima rasti.
Šiais metais esi atrinktas dalyvauti asociacijos AGATA rengiamoje jaunimo meistriškumo stovykloje. Ko tikiesi iš dalyvavimo joje?
Tikiuosi smagiai praleisti laiką. Dalyvavimas muzikinėse stovyklose – man ne naujiena, tai visuomet palieka gerų įspūdžių. Viliuosi pasisemti patirties ir susirasti draugų bendraminčių.
Pademonstruosi ir savo kūrybą?
Žinau, kad bus ir kitų kūrėjų, tad bandysime kartu realizuoti savo mintis.
Kokią žinutę dažniausiai siunti žiūrovui išeidamas į sceną?
Stengiuosi suteikti malonumą tiek žiūrovui, tiek sau. Noriu, kad klausytojai būtų patenkinti mano grojimu.
Tau dar viskas priešaky. Kokie ateities planai?
Stengsiuosi sieti savo gyvenimą su muzika. Tiksliai dar nežinau, ar kursiu muziką, ar būsiu gitaristas.
Lietuvoje?
Vėlgi grįžus prie amžiaus tenka pasakyti, kad man kol kas penkiolika. Per ateinančius keletą metų daug kas gali pasikeisti, bet tikrai liksiu prie muzikos.