Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blair (Tonis Bleras) trečiadienį (07.30) paskutinėje savo spaudos konferencijoje prieš vasaros atostogas neatsakė nė į vieną klausimą dėl ginklų eksperto Davido Kelly (Deivido Kelio) savižudybės.
Reikia palaukti teisminio tyrimo rezultatų, sakė jis. D. Kelly, kaip žinoma, suteikė BBC informaciją apie tai, kad T. Blairo vyriausybė išpūtė Irako masinio naikinimo keliamą grėsmę. Pradėjus tirti skandalą, nuskambėjo reikalavimai premjerui atsistatydinti.
T. Blairas, kuris spaudos konferencijoje šypsojosi ir pokštavo, išsisuko ir nuo atsakymo į klausimą, ar jis pasitrauks iš posto, jei Irake nebus rasta masinio naikinimo ginklų. Anot jo, reikia palaukti, ką dar į dienos šviesą Irake iškels amerikiečių ir britų ginklų ekspertai. Jo "apetitas" dirbti yra toks pat, kaip ir anksčiau, pažymėjo vyriausybės vadovas. Ar jis dirbs ir trečiąją kadenciją, priklausys nuo rinkėjų. Vienas BBC reporteris po konferencijos sakė, kad T. Blairas jaučiasi esąs "neįveikiamas". Atsistatydinti jis tikrai nenori.
Atsakydamas į klausimus apie Iraką, T. Blairas teigė, kad tiekimo problemos Irake, pavyzdžiui, gyventojų aprūpinimas elektra ir vandeniu, kyla dėl Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) šalininkų sabotažo. Jis nepasakė, ar labiau norėtų, kad eksdiktatorius būtų gyvas, ar miręs. "Svarbiausia yra, kad jis liautųsi trukdyti pažangai Irake", - kalbėjo premjeras.
Ginče su BBC T. Blairas, atrodo, buvo pasiryžęs sušvelninti situaciją. Jo vyriausybė esą tik norėjusi neteisingą informaciją parodyti teisingai, sakė jis.
Kalbėdamas apie Artimųjų Rytų politiką, T. Blairas sakė, kad Didžioji Britanija, kaip ir JAV, yra prieš sienos, kuri turėtų apsaugoti Izraelį nuo palestiniečių teroristinių išpuolių, statybą. Tačiau šią problemą galima išspręsti tik laikantis taikos plano, pabrėžė jis.
dpa-ELTA