Anot specialistų, niežtinčios akys ir kamuojanti sloga greičiausiai išduoda, kad sergama alergija. Alergijų simptomai dažnai nebūna sunkūs ir pasireiškia reguliariai, labiausiai paveikia nosį ir akis, dauguma simptomų koncentruojasi galvos srityje, gali pasireikšti ir bėrimas.
COVID infekcija, kaip ir gripas, paveikia visą kūną – kitas organizmo sistemas bei apatinius kvėpavimo takus. Sloga šiuo atveju retas simptomas, bet gali skaudėti gerklę, varginti kosulys, karščiavimas ir dusulys.
Vis dėlto pirminė peršalimo, gripo ir koronaviruso stadija gali būti labai panaši. Kita vertus, koronaviruso simptomai gali nebūti nežymūs ir juos pastebėti gali būti labai sunku.
Galbūt erkinis encefalitas?
Kaip atskirti erkinį encefalitą, COVID-19 ir sezoninę alergiją išsamiai yra paaiškinęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas.
Savo socialinio tinklo paskyroje pasidalinęs simptomų palyginimo lentele profesorius nurodė, kad čiaudėjimas yra neatskiriama sezoninės alergijos dalis, šis simptomas retai sutinkamas tarp užsikrėtusių koronavirusu, o tarp sergančių erkiniu encefalitu – niekada.
Taip pat ir varvanti nosis/sloga pastarosios ligos atveju yra retas dalykas, kartais pasitaikantis prie COVID-19, tačiau dažnas varginant sezoninei alergijai.
Kosulys yra dažnas koronaviruso simptomas, to metu kitus du susirgimus turintys žmonės dažniausiai šio simptomo nejaus. Viduriavimas ir skrandžio skausmai taip pat yra būdingi tik koronavirusui.
Su visais skirtumais tarp koronaviruso, sezoninės alergijos ir erkinio encefalito galite susipažinti šioje lentelėje:
Naujos struktūros virusas
Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.
Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).
Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).