Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas teigia, kad valdančiųjų sprendimas apmokestinti COVID-19 testus darbuotojams, daugumos mokytojų vertinimu yra nepriimtinas.
„Manome, kad su likusiais nepasiskiepijusiais mokytojais yra turi būti kalbama, diskutuojama, nes žinote, švietimiečiai yra tokie žmonės, kurie kalbėjimo pagalba mokinius ugdo“, – sako A. Navickas.
Jis taip pat pažymi, kad švietimo sektoriuje yra itin aukštas imuniteto lygis – per 92 proc. švietime dalyvaujančių asmenų yra pasiskiepiję, todėl periodinių profilaktinių COVID-19 testų apmokestinimas palies tik nedidelę dalį pedagogų.
„Aišku, ta dalis nepasiskiepijusių mokytojų grupė nėra didelė, galbūt to aktualumo ir problemos didelės nėra, tačiau gaila, jeigu esant mokytojų trūkumui ir ta nedidelė dalis pasitrauktų iš švietimo sistemos“, – kalba jis.
Mano, kad sprendimas politinis
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) vadovas Egidijus Milešinas neabejoja, kad sprendimu apmokestinti testus darbuotojams valdanti nesiekia prisidėti prie epidemiologinės padėties suvaldymo, bet žaidžia politinius žaidimus.
„Matyt, Seimo dauguma, Vyriausybė galvoja, kad tokiu sprendimu paskatins dar labiau vakcinuotis žmones, bet ar tai išties bus geras sprendimas, ar pasieksime tikslų, mes pamatysime artimiausiu metu“, – sako jis.
Jam antrina ir A. Navickas, išskirdamas, kad dėl itin nedidelio nepasiskiepijusių asmenų skaičiaus švietimo bendruomenėje, naujos COVID-19 pandemijos suvaldymo priemonės šalies mastu.
Pasiteiravus, ar jau teko susilaukti nusiskundimų iš pedagogų dėl nuo kito mėnesio įsigaliojančių naujų COVID-19 pandemijos priemonių, švietimo profsąjungos atstovai atsako girdėję tiek pavienius nusiskundimus, tačiau neatmeta, kad pasitraukusių iš šios sferos bus.
„Esame kažkada kalbėję su keletu mokytojų, kurie sakė, kad pagalvos, bet dar griežto apsisprendimo neturi. Yra mokytojų, kurie dėl mokamų testų privalės vakcinuotis, bet tikriausiai bus ir tų, kurie pasitrauks iš švietimo sektoriaus.
Tačiau tokio griežto mokytojų verdikto neturime, nežinome – dar turime dvi savaites iki įstatymo įsigaliojimo“, – teigė E. Milešinas.
„Turbūt jie svarsto, tariasi patys su savimi ir dar galime tikėtis įvairių pasirinkimų. Galbūt vieni apsispręs vakcinuoti, kiti galbūt ir pasitrauks, o galbūt ir esant dideliam mokytojų trūkumui gali ir darbdaviai būti priversti mokėti už mokytojų testus, tačiau tuomet sutriktų ugdymo procesas, nes papildomai tam lėšų skirta nebus“, – jam antrino A. Navickas.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Seimas ketvirtadienį atmetė tris prezidento veto: dėl mokamų testų nevakcinuotiems darbuotojams, dėl Seimo atstovo ES pareigybės steigimo ir prievolės aplinkosaugininkams reaguoti į visus pranešimus apie galimus pažeidimus.