„Yra du jungiklių, kištukinių lizdų ir kitų panašių įrenginių įkomponavimo į interjerą būdai: arba jie slepiami taip, kad susilietų su aplinka, arba išryškinami, priderinus prie kitų į akis krintančių namų akcentų“, – sakė interjero dizaineris Vytautas Gurevičius.
Šveicarų prekių ženklas „Les Couleurs Le Corbusier“ gerai žinomas daugeliui interjero, architektūros specialistų. Šio ženklo įkūrėjas – legendinis dailininkas, rašytojas ir architektas Le Corbusier (Charles-Édouard Jeanneret-Gris), tituluojamas modernios architektūros pradininku.
Parodoje „Resta“ pristatytas bendras „Les Couleurs Le Corbusier“ ir „Jung“ kompanijų projektas – elektros jungikliai, kištukiniai lizdai ir išmaniųjų namų valdymo skydeliai, nudažyti net 63 atspalviais.
Jungikliai prie interjero derinami ne tik spalva, bet ir forma, pavyzdžiui, prie klasikinio interjero labiau tiks jungikliai suapvalintais kampais, gali būti ir su rėmeliu. O šiuolaikinio stiliaus namams rekomenduojama rinktis kvadrato formos jungiklį. Per pastaruosius kelis dešimtmečius pasikeitė ir jungiklių įrengimo vieta – anksčiau jie būdavo įrengiami pečių aukštyje, o dabar, siekiant maksimalaus komforto, taip, kad būtų patogu įjungti ištiesus ranką, jie montuojami apie 90 cm nuo grindų.
Elektros jungikliai gali būti pastebimi ne tik dieną, bet ir naktį – šiuolaikiniams namams galima rinktis jungiklius su šviesos diodais, kurie naktį skleidžia neryškią šviesą. Jungiklius galima įmontuoti ir balduose.
Balduose ar veidrodžiuose įmontuojamiems šviestuvams įjungti dažniausiai naudojami jutikliniai jungikliai. Šviesa įsijungia, jei ranka pamosuojama 1–6 cm atstumu nuo jungiklio. Sumosavus antrąkart, šviestuvas išjungiamas. Iš metalo pagaminti jungikliai tarnauja ilgiau nei plastmasiniai. Žinoma, jie ir brangesni.
BNS, VL inf.