„Visas tas persikėlimas į Angliją prasidėjo dar prieš pandemiją. Mes savo platformą „Shakespeare Music“ persikėlėme į Jungtinę Karalystę, kad jį galėtume plėtoti. Tai visiškai susiję su mano veikla – prodiusavimu.
Labai pasiteisino, ten nepaprastai daug atlikėjų. Tik paskui pandemija pasirodė, pradžioje turėjome labai daug laisvo laiko ir iš to gimė dar vienas labai gražus projektas – „YoursApp“. Gimsta tie projektai“, – apie savo gyvenimą Londone pasakoja R. Tautkus.
Tiesa, nors dalis vyro darbų šiandien persikėlė į naujai sukurtas programėles, Raigardas šypteli – pats su informacinėmis technologijomis daug bendro neturi:
„Programavimas – ne mano sritis, aš daugiau susijęs su kūryba. Bet šitos idėjos mano gyvenime jau yra labai seniai, „Shakespeare Music“ kompanijai jau dešimt metų.
Visą gyvenimą kūriau muziką, taip išėjo, jog gimiau šeimoje, kuri kūrė muzikos verslą. Teko daug sužinoti, ir naudojau tas augant įgytas žinias visą gyvenimą.
Kai kuriu atlikėjams ir sau – tai viena mano kūrybos dalis, o ta platforma, kurioje yra įvairi muzika – visai kita.“
Liepos 16-ąją R. Tautkus atšventė gimimo dieną. Nors vyras jau ne vienerius metus šią progą mini gimtinėje, šiemet šiuos planus jis buvo priverstas pakeisti:
„Pernai gimtadienį švenčiau Lietuvoje, šiemet to padaryti nepavyko – atšaukė mano skrydžius. Visada taip sutapdavo, kad savo gimtadienį švęsdavau Lietuvoje. Tai nėra taisyklė, bet aš dėl to labai džiaugdavausi.
Vasarą stengiuosi grįžti į Lietuvą, aplankyti visus, reikalus sutvarkyti. Rugpjūčio pabaigoje tikrai atvažiuosiu“, – pasakoja pašnekovas.
„Aš laikau save pasaulio piliečiu. Visada save tokiu laikiau, tiesiog seniau nemokėjau atsiriboti nuo darbų, nemokėjau pasakyti „ne“ tai daugybei projektų.
Nesigailiu to, buvo įdomu, daug darbų. Bet kažkuriuo metu nusprendžiau, kad reikia kelti sparnus ir pasidairyti.
Nelabai domiuosi ir lietuviška muzika, bet ne dėl to, kad man būtų neįdomu Lietuvos rinka. Gal labiau tiesiog neaktualu šiuo metu“, – svarsto prodiuseris ir patikina – lietuviai muzikos pasaulyje turi nepaprastai daug potencialo.
„Esu tikras, kad Lietuvoje muzika šiuo metu yra labai geros būsenos. Atsivėrė žinių pluoštas, kuris pasiekiamas visiems norintiems, nebėra kalbos barjero. Kai kurios tautos mano, kad joms to nereikia, Lietuva yra ne tokia.
Duokim penkerius metus ir matysime lietuviškas pavardes visur“, – drąsiai prognozuoja prodiuseris.
O ar bus tarp šių garsių vardų ir jo vaikai? Raigardas nusijuokia – vienas iš jų pasuko visai kitu keliu:
„Vaikai rodo noro muzikuoti, tėtis ne visada skiria tam laiko, reikia pripažinti. Tiek Sofija, tiek Rugilė kuria, prodiusuoja, dainuoja, šoka. Aš labai dėl to džiaugiuosi.
Nėra taip, kad jas spausčiau, galbūt taip savaime gavosi jas orientuoti į tą pusę. Sūnus įstojo į fiziką, pasirinko fiziko kelią, tačiau taip pat yra baigęs muzikos mokyklą.
Muzikanto kelias yra labai geras, labai įvairus, ypač šiuo metu, kai visi labai mėgsta kūrybą, ji yra prieinama. Tikrai manau, kad kūrėjams darbo visada bus, net jei kažkam ir atrodo, kad viskas jau yra sukurta ir pasiūlos yra per daug.“
Tačiau labiausiai Raigardas Tautkus lietuviškai auditorijai pažįstamas ne dėl ko kito, o dėl garsiosios grupės „N.E.O.“, kurios lyderiu buvo ne vienerius metus. Pašnekovas atskleidžia, jog nors scenoje šios grupės nebematome, jis nepajuto, jog šis etapas baigėsi:
„Aplanko nostalgija, žinoma. Gražus etapas buvo mano gyvenime. Baigėsi tik mano atlikėjo karjera, bet visada laikiau save daugiau kūrėju, tad atrodo, kad tai niekada ir nepasibaigė.
Žmonės prisimena, dar kalba apie tai. Matyt kažką gero darėme ir intensyvaus, kad kalba iki šiol. Ir Anglijoje susitikus su lietuviais visi tikrai žino.“
O ar atsiradus tinkamai progai merginų numylėtinių trijulė vėl susiburtų ant scenos? Pasirodo, to galime nelaukti – ir tam yra labai gera priežastis:
„Su visa pagarba Lietuvai, labai myliu tai, ką dariau joje, bet rinka maža ir norisi išbandyti save. Norisi likti platesniuose vandenyse. Noro visada yra, jis niekur nedingo, tačiau jį tenka riboti.
Projektas vijosi projektą, buvo daug darbų, galiausiai teko ištrūkti, taip net galima pavadinti.“