• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Šiuo metu beveik neįmanoma gauti finansavimo. Kai kuriais atvejais tai tik į gera.


Parama užmigdė verslumą


2000 metais įkurta JAV kompanija „DNA Software“ 2001-aisiais trejiems metams laimėjo 4,5 mln. dolerių paramą kompiuterio programoms, skirtoms genų tyrimams, kurti. Po ketverių metų įmonė, kurioje dirbo aštuoni žmonės, jau buvo ant bankroto slenksčio.

REKLAMA
REKLAMA


Kas nutiko? Teoriškai „DNA Software“ nusišypsojo sėkmė, apie kurią svajotų visi pradedantieji. Vyriausybė dosniai rėmė kompanijos darbus. Parama buvo išmokėta kasmetiniais vekseliais, keičiant juos į akcijas be siekio valdyti įmonę.

REKLAMA


Tačiau po trejų metų „DNA Software“ ėmė ryškėti anksčiau nepastebėtos problemos. Lengvų pinigų kapšas leido vadovams susikoncentruoti į atradimus, neskiriant daug dėmesio pardavimui ir reklamai. Kai paramos pinigai išgaravo, kompanija suvokė, kad yra praradusi didžiąją dalį potencialios rinkos savo paslaugoms.

REKLAMA
REKLAMA


Įmonė mėgino pritraukti klientus paslaugiais skambučiais ir demonstracijomis. „DNA Software“ žūtbūt privalėjo sumedžioti kiekvieną dar įmanomą klientą.


Per kitus trejus metus „DNA Software“ atsitiesė ir vėl tapo pelninga. Nuo 2005-ųjų įmonė padvigubino darbuotojų skaičių, o šių metų įmonės pajamos turėtų būti apie 1,5 mln. dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Persekioja rizika


Nepaisant dabar keliamo triukšmo dėl paskolų nepasiekiamumo, pasak cnnmoney.com, verslininkai turėtų nepamiršti, kad pinigai nėra išradingumo pakaitalas. Priešingai, kapitalo apribojimai dažnai sulėtina inovacijas. Nepakankamas kapitalas privertė daugelį įmonių, įkurtų sunkmečiu, išvengti skolų ir likti gyvybingoms. Pavyzdžiui, bendrovei HP, debiutavusiai Didžiosios depresijos metu 1939-aisiais, ar „FedEx“, įkurtam naftos krizės metu 1973-iaisiais.

REKLAMA


Smulkieji verslininkai turėtų daryti viską, kad nereikėtų atsiremti į svetimus pinigus, pataria Jimas Andersonas, JAV sėkmingų verslininkų asociacijos konsultantas.


„Tie, kurie verslą remia tik iš savo pinigų, niekada neapsileidžia, – sakė J. Andersonas. – Dabar žmonės netgi ima skolintis tam, kad atsipalaiduotų.“

REKLAMA


JAV smulkiųjų verslininkų konsultantų įmonės generalinis direktorius Mikeʼas Michalowiczius pripažino, kad išorinė parama apsuko galvą, kai įkūrė savo pirmąją įmonę 1996-aisiais. Jis švaistė pinigus biuro apdailai, nebūtiniems darbuotojams bei reikmenims, įskaitant ir naują automobilį BMW.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


„Teisinau save, sakydamas, kad tik turėdamas daug darbuotojų ir gražią mašiną sudarysiu sėkmingo verslininko įspūdį, tad su manimi daugiau žmonių norės bendradarbiauti, − aiškino jis. − Vis dėlto, kai pinigų nebeliko, turėjau grįžti prie teisingo verslo kelio: gero klientų aptarnavimo ir sunkaus darbo.“

REKLAMA


M. Michalowiczius sumažino išlaidas ir paskolą grąžino per trejus metus.


TIK FAKTAI


2005-aisiais „DNA Software“, būdama ant žlugimo ribos, buvo priversta visoms paslaugoms taikyti 50 proc. nuolaidą.


Buvusi pelninga M. Michalowicziaus kompanija, gavusi 250 tūkst. dolerių paskolą, kas mėnesį ėmė patirti 50 tūkst. dolerių nuostolių.


Parengta pagal CNNMoney.com

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų