Ji pridūrė, kad su Saudo Arabijos gyventojais ir kitais šalyje gyvenančiais musulmonais hadžą atliekančių tikinčiųjų skaičius padidės iki dviejų milijonų - maždaug tokio paties skaičiaus kaip ir pernai.
Oficiali naujienų agentūra SPA nurodė, kad vidaus reikalų ministras, princas Nayefas bin Abdul Azizas (Najefas bin Abdul Azizas), taip pat vadovaujantis Aukščiausiajam hadžo komitetui, ėmėsi atsakomybės už pasirengimą saugumui ir šventajame mieste rikiavo saugumo bei civilinės gynybos pajėgas.
Praėjusių metų hadžą aptemdė spūstis, per kurią žuvo 364 žmonės. Ši tragedija įvyko Minos slėnyje prie Mekos, per ritualą, kurio metu į Šėtoną simbolizuojančius stulpus mėtomi akmenys.
Užpraeitais metais per tą pačią ceremoniją kilus spūsčiai, žuvo 251 žmogus.
Abi tragedijos įvyko ties įėjimu į Džamarato tiltą, nuo kurio piligrimai mėto akmenis į tris stulpus, simbolizuojančius blogio jėgas.
Iš karto po praėjusių metų spūsties religiniai lyderiai nurodė išmontuoti tiltą, kuris sukurdavo butelio kaklelio efektą, todėl hadžo organizatoriai yra įsitikinę, kad šiemet tokios tragedijos bus išvengta.
Kadangi daug piligrimų būna garbaus amžiaus, kiekvienais metais hadžo metu dar šimtai žmonių miršta sava mirtimi.
Aukščiausiasis hadžo komitetas pirmadienį pranešė, kad atvykę į Saudo Arabiją jau mirė 202 piligrimai, daugiausia nuo širdies veiklos sutrikimų.
Vienintelis kitas incidentas buvo susijęs su trumpuoju jungimu, kuris pirmadienį įvyko Mekos viešbutyje, kur buvo apsistoję piligrimai iš Jemeno. Trumpasis jungimas sukėlė gaisrą, kuris greitai buvo užgesintas. Vis dėlto keli žmonės apsinuodijo dūmais ir buvo paguldyti į ligoninę.
Hadžas prasidės ketvirtadienį, kai piligrimai susirinks Minoje.
Penktadienį auštant jie pajudės prie Arafato kalno, kur per susibūrimą, simbolizuojantį Paskutinio Teismo laukimą, visą dieną melsis ir prašys Dievo atleidimo.
Tada šeštadienį piligrimai grįš į Miną aukoti gyvulių, dažniausiai avių.
Čia jie praleis dar dvi dienas, per kurias į 18 m aukščio betoninius stulpus mes po septynis akmenukus, taip simboliškai išsižadėdami velnio ir atmesdami jo gundymus.
Akmenų mėtymo ritualas paremtas istorija apie Abraomą, kuris, kaip manoma, metė akmenis į šėtoną, kai ėjo į kalnus netoli Minos aukoti savo sūnaus Izaoko, kaip nurodė Dievas, norėdamas išmėginti jo tikėjimą.
Piligriminė kelionė į Meką, arba hadžas, yra vienas švenčiausių ritualų islamo religijoje, kurį bent vieną kartą per savo gyvenimą turi atlikti visi musulmonai.
REKLAMA