Tiesa, vyresnės kartos žmonės pastebi, kad jaunimas mažai ką žino apie tradicijas, ir kodėl puošiam vainikus, ir ką pats adventas reiškia.
Berdama ant stalo giles floristė Jurgita ruošia dirbtuvėlėse medžiagas dar vienam advento vainikui. Menininkė sako, pastarosiomis dienomis tokių vainikų paklausa šoktelėjo. Per dieną vien ji sukuria daugiau nei penkis tokius vainikus.
Kai vainikas paruoštas, imamasi dekoravimo. Pirmiausia pradedama nuo žvakių dėliojimų. Jų advento vainikui reikia keturių. Tam, kad kiekvieną advento sekmadienį uždegtume po vieną, kol paskutinį advento sekmadienį suliepsnos visos keturios.
Kas neturi specialių laikiklių, floristės pažeria kitokių patarimų: reikia žvakes prie pagrindo pritvirtinti vielutėmis. Kai žvakės pritvirtintos, galima imtis puošybos. Pastebima, kad puošti vainiką galima viskuo, kas pakliūva po ranka. O tiems, kas neturi fantazijos, arba nori tiksliai laikytis tradicijų, patariama į vainiką įpinti viską, ką dar vis galima rasti gamtoje.
O vyresnės kartos atstovai paaiškina – adventas švenčių laukimas susikaupus. Keturios žvakės simbolizuoja visą liturginį laikotarpį. Kaip sako bažnyčios atstovai, nuo pranašysčių apie Kristaus atėjimą, iki gimimo, pranešimo apie didžiąją šventę. Ir priduria - pasninkaujant reikia atsisakyti nuo prabangesnių patiekalų, visko, kas teikia malonumą. Ir taip, laukiant Kalėdų bus ugdoma ir valia. Tradicija degti advento vainiko žvakes senovėje populiaresnė buvo Mažojoje Lietuvoje.
Plačiau apie tai TV3 reportaže